Помер екс-держсекретар США Кіссінджер – ЗМІ

Помер екс-держсекретар США Кіссінджер - ЗМІ

Фото: globallookpress.com
Колишній держсекретар США Кіссінджер помер на 101 році життя

Він грав значну роль у зовнішній політиці Сполучених Штатів: був ініціатором політики розрядки у відносинах США та СРСР, організував початок відносин США з КНР, а також уклав Паризьку мирну угоду.

Помер колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер, йому було 100 років. Про це у середу, 29 листопада, повідомляє The Washington Post.

Про смерть політика повідомила консалтингова фірма, причину не названо. Кіссінджер помер у своєму будинку в Коннектикуті 29 листопада.

Дата та місце прощання з політиком також будуть відомі пізніше.

Кіссінджер очолював американську дипломатію з 1973 по 1977 роки. До цього він був радником президента США з національної безпеки.

Кіссінджер народився 27 травня 1923 року в Німеччині, у місті Фюрт, у релігійній єврейській родині. У 1938 році його сім’я залишила Німеччину і поїхала до США. Там він у 1943 році отримав американське громадянство.

Він служив в армії США: спочатку був перекладачем, а потім перейшов у корпус контррозвідки. У 1947 році вступив до Гарвардського університету, де здобув ступінь бакалавра політології, а потім став доктором наук. З 1954 до 1969 року був викладачем у цьому навчальному закладі.

Колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі у вівторок, 17 січня, заявив, що Україна має вступити до НАТО.

Нагадаємо, наприкінці травня Кіссінджер зробив скандальну заяву про необхідність поступитися Росії українськими територіями, щоб зберегти тісні зв’язки між Москвою та Заходом. Його слова були розкритиковані західними політиками та експертами. Докладно про це Путін шокований: реакція на Кіссінджера про Україну.
 
А вже у серпні Кісінджер заявив, що до України потрібно ставитися як до члена НАТО.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *