Німеччина блокує польські фури: в чому причинаСюжет

Німеччина блокує польські фури: в чому причина

Фото: Getty Images
Черга на кордоні Німеччини з Австрією (ілюстративне фото)

Німецькі митники блокують кордон з Польщею. Фури та легкові автомобілі опинилися у довгій черзі.

Напередодні українські ЗМІ з посиланням на соцмережі повідомили, що німецькі митники активно зупиняють автомобілі на польських номерних знаках. Під ретельну перевірку потрапляють не лише великогабаритний транспорт, але й легкові автомобілі. Журналісти відразу пов’язали цю ситуацію з блокуванням українського кордону поляками, мовляв “працює карма”. Але дії німців з цим аж ніяк не пов’язані, а яка справжня причина блокування кордону – далі в сюжеті.

“Гальмують усіх поляків”

27 листопада український перевізник Сергій Владі (sergej.vladi) опублікував в Instagram відео довгої черги автомобілів на німецько-польському кордоні. За словами автора публікації, німецькі митники довго перевіряють польські вантажівки і легкові авто.

“Проїхали кордон Німеччина – Польща, на кордоні стоять, гальмують усіх поляків. Ми, коли їхали, у нас взагалі навіть не перевіряли документи. Ось фури всі стоять”, – прокоментував відео автор, зазначивши, що мова йде про трасу Берлін – Котбус – Дрезден – Вроцлав.

За словами українця, довжина черги з фур на польсько-німецькому кордоні сягає 40 км і порівнянна з чергою біля пропускного пункту Шегині або Рава-Руська у Львівській області.
“Одні польські фури стоять, німці всіх гальмують, перевіряють, мільйон запитань…” – сказав він.

Причина перевірок на кордоні

Українські ЗМІ розтиражували це відео з повідомленнями про те, що Німеччина начебто “мститься” Польщі за блокаду українського кордону, але насправді це не так.

Німеччина посилила прикордонний контроль з Польщею, Чехією та Швейцарією ще 16 жовтня. Цей крок був зроблений у зв’язку з тим, що Берлін намагається запобігти в’їзду нелегальних мігрантів до країни.

За інформацією німецьких видань, навесні і влітку поліція країни зафіксувала шалений сплеск прибуття мігрантів. Така новина розпалила внутрішні дебати щодо імміграції в Німеччині та створила тиск суспільства на уряд на чолі з канцлером Олафом Шольцем.

Більше того німецькі муніципалітети закликали федеральний уряд надати більше фінансування, щоб впоратися з такою кількістю прибулих мігрантів. Чиновники заявили, що ситуація в країні здається схожою на події 2015 року, коли Німеччина прийняла понад один мільйон біженців, які переважно тікали від війни на Близькому Сході. Зазначимо, що того ж року Берлін був змушений встановити постійні прикордонні перевірки на кордоні з Австрією.

Федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фейзер 15 листопада заявляла, що прикордонний контроль із Польщею, Чехією та Швейцарією продовжено ще на 20 днів. Водночас вона додала, що не виключає запровадження фіксованого контролю в майбутньому, якщо такі заходи не будуть ефективними.

“Контроль перевищив очікування”

Водночас такі заходи Німеччини вже дають свої плоди. Зокрема, Федеральна поліція 25 листопада подала звіт щодо перевірок на кордоні і заявила про значне скорочення нелегальної  міграції. Так, до введення контролю вдень правоохоронці фіксували по 700 випадків несанкціонованих перетинів кордону, а після – лише 300.

“У період до 16 жовтня було зареєстровано загалом 18 492 нелегальних в’їзду на кордонах трьох країн та до Австрії, де контроль діє після міграційної кризи 2015 року. За 30 днів після 16 жовтня кількість впала до 11 029 – на 40%”, – говориться в звіті.

Щодо ситуації на кордоні з Польщею, то число спроб нелегального в’їзду в країну скоротилося на 56% – 2795 проти 6411 раніше.

“Прикордонний контроль перевищив наші очікування, причому значно”, – повідомила для журналістів Ненсі Файзер.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *