ЄС виділив 194 млн євро на навчання бійців для ЗСУ

ЄС виділив 194 млн євро на навчання бійців для ЗСУ

Фото: Getty Images
ЄС запустив тренувальну місію для ЗСУ у листопаді 2022 року

З моменту запуску місії EUMAM Ukraine навчання пройшли понад 34 тисячі українських солдатів.

Рада ЄС ухвалила рішення надати додаткове фінансування для навчання бійців для ЗСУ в рамках Місії військової допомоги Євросоюзу з підтримки України (EUMAM Ukraine). Про це повідомив високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель на брифінгуу вівторок, 28 листопада.

“Щойно країни-члени домовилися про збільшення додаткового фінансування навчальної місії для України, яка є однією з наших найуспішніших місій. Це приблизно на 200 млн більше, що відповідає масштабам, що зростають, і складності тренувань цієї місії, яка на цей момент уже підготувала 34 тисячі солдатів”, – сказав Боррель.

У Раді ЄС уточнили, що фінансування нададуть через Європейський фонд миру (EPF). Зокрема, суму збільшено на 194 млн євро – до 255 млн євро.

“Метою сьогоднішнього рішення є продовження підтримки в нарощуванні потенціалу Збройних сил України, виходячи з потреб України та беручи до уваги зростання обсягу й складність навчальної програми”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, країни Заходу підготували 100 тисяч бійців для ЗСУ. До підготовки особового складу залучена коаліція із 32 держав-партнерів.

Також повідомлялося, що 12 тисяч військових з України пройшли навчання за стандартами НАТО. Йдеться про підготовку науково-педагогічних працівників, інструкторів та інших фахівців.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *