Закон про Держбюджет – 2024 – основні положення закону

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про державний бюджет на 2024 рік.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Зазначається, що документ про Бюджет на 2024 рік було повернуто з підписом глави держави у вівторок, 28 листопада. При цьому, спікер парламенту раніше підписав законопроєкт 17 листопада. У другому читанні бюджет було схвалено 9 листопада.

Згідно з документом доходи бюджету зросли на 22 млрд грн і досягли рівня 1,768 трлн грн. Видатки становлять 3,35 трлн грн, що є найвищим показником за всю історію незалежності. Дефіцит також досяг рекордної величини – 1,57 трлн грн. Важливо зауважити, що “дірка” була зменшена на 22 млрд грн до другого читання.

Читайте також: Рада ухвалила держбюджет на 2024 рік: основні цифри

Зовнішні запозичення були скорочені на 103,5 млрд (з 42,9 млрд доларів до 41 млрд доларів) за узгодженням із Міжнародним валютним фондом (МВФ). Тим часом внутрішні запозичення були збільшені на 81,4 млрд грн. Прогноз росту реального ВВП становить до 4,6%. Важливо відзначити, що при розгляді кошторису на першому читанні очікувалося суттєвіше зростання економіки, а саме 5% ВВП.

При цьому, покращився інфляційний прогноз. Зростання цін у 2024 році очікується на рівні 9,7%, а не 10,8%, як це передбачалося раніше. Крім того, покращилися очікування стосовно стабільності гривні. В обґрунтуванні до бюджету зазначено середньорічний курс долара на рівні 40,7 грн (порівняно зі 41,4 грн за долар, яке було в початковому прогнозі).

Раніше ми писали, на що піде бюджет України у 2024 році.

  • Вас може зацікавити:

Заручники інтриг: коли США виділять гроші Україні

Що буде з цінами на продукти в Україні

Полювання на “Кабанчика”: влада хоче оподаткувати всіх українців

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *