ЗМІ дізналися про вимоги Орбана щодо України

ЗМІ дізналися про вимоги Орбана щодо України

Фото: Getty Images
Віктор Орбан “замінував” увесь процес ухвалення рішень ЄС щодо України

Європейська рада має провести “стратегічну дискусію” про здійсненність цілей ЄС в Україні, вважає Віктор Орбан.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан погрожує заблокувати всю допомогу Євросоюзу для України, а також подальший рух нашої країни до блоку, якщо лідери ЄС не погодяться переглянути всю свою стратегію підтримки Києва. Про це у вівторок, 22 листопада, повідомляє Politico з посиланням на лист Орбана президенту Європейської Ради Шарлю Мішелю.

На думку глави угорського уряду жодні рішення про фінансування України, відкриття переговорів щодо вступу до ЄС або подальші санкції проти Росії не можуть бути ухвалені, доки не відбудеться “стратегічна дискусія” лідерів блоку у Брюсселі в середині грудня.

“Європейська рада має проаналізувати реалізацію та ефективність нашої поточної політики щодо України, включно з різними програмами допомоги”, – пише Орбан у листі, який не має дати, але має печатку його канцелярії.

Він також задався питанням, чому Європа має продовжувати підтримувати Україну в той час, коли США, які надавали Києву основну частину військової допомоги, можуть виявитися не в змозі продовжувати фінансування через партійний глухий кут у питанні про подальшу підтримку.

“Європейська рада має провести відверту і відкриту дискусію про здійсненність стратегічних цілей ЄС в Україні. Чи ми все ще вважаємо ці цілі реально досяжними? Чи є ця стратегія стійкою без потужної підтримки з боку США? Чи можемо ми вважати постійну підтримку з боку США само собою зрозумілою? Як ми уявляємо собі архітектуру безпеки Європи після війни”, – вказано у листі.

Орбан додає також, що “Європейська рада не в змозі ухвалити ключові рішення щодо пропонованих гарантій безпеки або додаткової фінансової підтримки України, схвалити подальше посилення режиму санкцій ЄС або узгодити майбутнє процесу розширення, доки не буде знайдено консенсусу щодо нашої майбутньої стратегії стосовно України”.

Видання вказує, що лист Орбана підвищує ставки в тривалому протистоянні між Будапештом і Брюсселем, який затримує виділення Угорщині 13 євро млрд із коштів Євросоюзу через побоювання, що ця країна порушує європейські стандарти у сфері верховенства закону.

За словами одного з дипломатів ЄС, Орбан “замінував” увесь процес ухвалення рішень щодо України в рамках стратегії, спрямованої на чинення тиску на Єврокомісію з метою виділення Угорщині 13 млрд євро. Дипломат зазначив, що якщо в інших випадках Будапешт утримувався при голосуванні з ключових питань і дозволяв ЄС накласти санкції на Росію, то в цьому випадку “я не бачу, щоб це сталося”.

“Для Угорщини це не питання нейтралітету. Йдеться про важелі тиску”, – сказав дипломат.

Нагадаємо, 21 листопада у Києві президент Євроради Шарль Мішель запевнив, що керівництво ЄС зробить все, щоб у грудні почалися офіційні переговори про вступ України і Молдови. Також він назвав три головні аргументи, за допомогою яких переконуватиме учасників саміту.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *