Байден зробив заяву щодо підтримки України

Байден зробив заяву щодо підтримки України

Фото: Getty Images
Президент США Джо Байден

Джо Байден написав статтю, в якій розмірковує про російське вторгнення в Україну, війну Ізраїлю і ХАМАС, а також про роль Америки у світовому порядку.

Сучасний світ переживає переломний момент, коли ухвалені політиками рішення визначатимуть напрямок для майбутніх поколінь. При цьому він поставив в один ряд російського президента Володимира Путіна та ісламістське терористичне угруповання ХАМАС. Про це американський лідер у суботу, 18 листопада, написав у колонці для Washington Post.

“І Путін, і ХАМАС борються за те, щоб стерти з карти сусідню демократію. І Путін, і ХАМАС сподіваються зруйнувати ширшу регіональну стабільність та інтеграцію і скористатися безладом. Америка не може і не дозволить цьому статися. В інтересах нашої національної безпеки і на благо всього світу”, – заявив Байден.

Американський лідер зазначив, що Сполучені Штати покликані об’єднати союзників і партнерів для протидії агресорам і аби добитися поступу на шляху до більш світлого і мирного майбутнього.

Він підкреслив, “якщо США відійдуть від поточних викликів сьогодення, то небезпека конфліктів може розповсюдитись, а витрати для їх урегулювання лише зростатимуть”.

“Це переконання – основа для мого підходу з надання підтримки народу України, оскільки українці продовжують захищати свою свободу від жорстокої війни Путіна”, – наголосив Байден.

Він підкреслив, що США не допускають участі американських військ у російсько-українській війні, але надають зброю та економічну допомогу, щоб зупинити прагнення Путіна до завоювань і поширення конфлікту.

“З двох світових війн минулого століття ми знаємо, що коли агресія в Європі залишається без відповіді, криза не вигорає сама собою. Це безпосередньо втягує Америку. Тому наша відданість Україні сьогодні – це інвестиція у власну безпеку. Це запобігає ширшому конфлікту завтра”, – наголосив Джо Байден.

Конгрес Сполучених Штатів Америки схвалить новий пакет допомоги Україні, проте шлях до цього рішення може бути “хаотичним”, заявила сенаторка США від Демократичної партії Джин Шахін.

Як повідомлялося, Україна та США розроблять план спільного виробництва зброї, включно з системами протиповітряної оборони.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *