Ніна Южаніна заявила про лобіювання Гетманцевим інтересів лотерей

Зміни до законодавства, прийняття яких лобіюють нардепи Данило Гетманцев і Ярослав Железняк, дозволять лотереям платити в бюджет в 10 разів менше, ніж іншим операторам ринку.

Про це повідомила членкиня комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Ніна Южаніна в інтерв’ю Яніні Соколовій.

“Провідником змін закону про азартні ігри і в закон про лотереї є пан Железняк. Навіщо він взяв на себе цю місію, хто його попросив і навіщо він це робить – незрозуміло, головне, що зараз, прикриваючись іміджем керівника ТСК (Тимчасової слідчої комісії), яка нібито бореться із порушеннями, він вносить ці проекти закону”, – зазначає Ніна Южаніна.

Депутатка каже, що її не чують в комітеті, який очолює Данило Гетманцев, який до обрання у парламент сам мав частку у гральному бізнесі – великому операторі лотерей “МСЛ”.

“Здається, він сам писав, що в нього в “МСЛ” була невелика доля. І що він був власником юридичної компанії і обслуговував “МСЛ”. Те що він був власником і був пов’язаний з цією компанією – це факт”, – зазначила Южаніна.

Попри те, що сам Гетманцев повідомляв про конфлікт інтересів, він сприяє фактичному прирівнюванню лотерей до онлайн-казино без відповідних сплат за ліцензії та перевірок.

Членкиня фінансового комітету утрималась від того, щоб назвати покровителів цього бізнесу, адже це кримінальна сфера діяльності. Але висловила переконання в зацікавленості Железняка та Гетманцева, адже навіть контроль депутати намагаються перебрати на себе, що не входить до повноважень депутата.

Раніше “Ділова столиця” писала, що законопроєкт №10101 про зміни до законодавства у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерей за авторства Гетманцева може завдати бюджету збитків на сотні мільйонів гривень і ускладнити отримання Україною фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *