Девід Кемерон в Києві – що відомо про зустріч з Зеленським – фото і відео

У четвер, 16 листопада, президент України Володимир Зеленський провів зустріч із новопризначеним державним секретарем у закордонних справах, справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Девідом Камероном.

Про це інформують в Офісі президента.

Глава держави привітав Девіда Камерона з призначенням міністром закордонних справ, подякувавши за те, що свій перший робочий візит на новій посаді він здійснив до Києва.

Читайте: Британія передала Україні нову партію допомоги: що отримають ЗСУ цієї зими

Це дуже важливо, особливо зараз, коли світ приділяє свою увагу не лише ситуації на полі бою в Україні. Ми вдячні за непохитну підтримку України з боку Сполученого Королівства. Вдячні за теплий прийом українських громадян у Великій Британії. І раді тому, що ви приїхали в Україну“, – сказав Володимир Зеленський.

Президент високо оцінив оборонну співпрацю зі Сполученим Королівством, що дає ЗСУ змогу ефективно захищатися від нападу агресора, зокрема завдяки далекобійній зброї.

Глава держави наголосив, що ще одним важливим пріоритетом напередодні зимового періоду є посилення української системи ППО для захисту громадян та критичної інфраструктури від російських обстрілів.

Було обговорено безпекову ситуацію в Чорному морі та подальшу роботу альтернативного “зернового коридору”. Володимир Зеленський подякував британському уряду за активну підтримку функціонування цього маршруту та спільні зусилля з упровадження страхування цивільних суден, що ним проходять.

Співрозмовники скоординували позиції щодо реалізації спільних багатосторонніх і двосторонніх ініціатив, зокрема в контексті просування Української формули миру та напрацювання безпекових гарантій у розвиток ухваленої “Групою семи” на Вільнюському саміті НАТО Спільної декларації про підтримку України.

Окрему увагу було приділено питанням євроатлантичної інтеграції нашої держави й підтримки Великою Британією поступу України до членства в НАТО.

У той же час, як повідомляють у британському уряді, Росія марно сподівається, що Захід відверне увагу від України, перенісши її на інші справи, заявив Девід Кемерон у Києву

РФ вважає, що зможе перечекати цю війну. Що Захід зрештою перенесе свою увагу на інші справи. Така думка є найвіддаленішою від правди. Під час першої розмови із президентом Володимиром Зеленським на новій посаді я чітко дав зрозуміти, що Велика Британія та наші партнери підтримуватимуть Україну та її народ стільки, скільки їм буде потрібно для перемоги“, – зазначив Кемерон.

Велика Британія продовжить підтримувати український народ, який протистоїть незаконному та неспровокованому повномасштабному вторгненню диктатора Володимира Путіна.

За останні три місяці українці відтіснили РФ у Чорному морі та відкрили життєво важливі морські торговельні шляхи для української економіки та світових поставок продовольства“, – додав новий очільник МЗС Великої Британії.

Український колега Камерона Микола Кулеба своєю чергою зазначив, що Київ та Лондон налаштовані працювати разом на перемогу.

Велика Британія залишається непохитною у постачанні Україні зброї, збільшенні її спільного виробництва та позбавленні Чорного моря від російської загрози“, – повідомив міністр закордонних справ.

Нагадаємо, що раніше Уряд Великої Британії скасував для громадян Росії безвізовий транзит в аеропортах.

  • Вас зацікавить:

Британія передасть Україні новий пакет військової допомоги на $65 млн: куди підуть гроші

Британія передала Україні сучасні ракети ASRAAM: що відомо

ЗСУ отримають британські розвідувальні машини Scimitar: фото і характеристики

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *