Салліван: У США все менше можливості допомогти ЗСУ

Салліван: У США все менше можливості допомогти ЗСУ

Джейк Салліван розповів про ситуацію із допомогою Україні

Неспроможність Конгресу ухвалити запит Байдена щодо фінансування України та Ізраїлю загрожує національним інтересам США.

Можливості США щодо підтримки України зменшуються з кожним тижнем. Про це під час брифінгу у понеділок, 13 листопада, заявив радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван, передає Укрінформ.

Він зазначив, що цей ефект з часом лише посилюватиметься, якщо Конгрес не затвердить якомога швидше запит президента Джо Байдена, який включає допомогу Україні й Ізраїлю.

За словами Саллівана, ця ситуація вже впливає на здатність Вашингтона дати Україні все, що їй потрібно, а також на національні інтереси США.

“Адміністрація Байдена надіслала запит щодо виділення фінансів у питаннях Ізраїлю, Україні, Індо-Тихоокеанського регіону, а також (посилення – ред.) кордону. Ми детально описали все, що нам потрібно, в тому числі для України, і нам це потрібно досі, нам це потрібно якомога скоріше”,- зазначив Салліван.

Він підкреслив, що уряд активно працює з республіканцями і демократами в обох палатах американського Конгресу, щоби забезпечити підтримку цієї ініціативи.

“Я щодня особисто розмовляю телефоном із законодавцями – як із демократами, так і республіканцями – щоби довести аргументи”, – підкреслив Салліван.

Він зауважив, що в обох палатах зберігається потужна більшість для того, щоби ухвалити запит президента США. За його словами, “національні інтереси Сполучених Штатів зазнають серйозної шкоди, якщо ми не зможемо забезпечити стабільне фінансування для Ізраїлю, України, Індо-Тихоокеанського регіону та кордону”.

Салліван також застеріг Конгрес від доведення ситуації до урядового “шатдауну”, який загрожує країні після 17 жовтня. Він зазначив, що такий розвиток може стати “нищівним ударом” передусім для американських військових, які захищають інтереси національної безпеки США.

Крім того, за його словами, потенційний “шатдаун” надішле міжнародній спільності сигнал, “що Сполучені Штати не можуть об’єднатися на двопартійній основі”. Це особливо важливо в момент, коли світ відчуває турбулентність, у тому числі через війну РФ проти України та боротьбу Ізраїлю проти терористів ХАМАС.

Нагадаємо, минулого тижня у Білому домі заявили, що влада США вичерпала 96% усіх коштів, які були виділені для допомоги Україні.

Також минулого тижня в адміністрації Байдена відкинули чергову пропозицію Конгресу щодо фінансування федерального уряду, який не передбачав виділення грошей на допомогу Україні та Ізраїлю.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *