Віталій Кличко розповів про плани допомоги ЗСУ від Києва

Міська влада знайшла можливості допомагати захисникам і в наступному році, попри те, що парламент вилучив з місцевих бюджетів військовий ПДФО. Зокрема, на програму “Захисник Києва” в бюджеті на 2024 рік закладено 1 млрд грн.

Про це повідомив у Telegram мер Києва Віталій Кличко.

“Київ підготував проект бюджету столиці на наступний рік. При тому, що парламент фактично позбавив столицю та інші міста й селища можливості допомагати ЗСУ, забравши військовий ПДФО, Київ продовжить підтримувати наших захисників. У 2024 році столиця спрямує ще мільярд гривень за програмою “Захисник Києва” на підтримку наших воїнів. А також – продовжить залучати допомогу від наших партнерів, щоб передавати на фронт найнеобхідніше”, – повідомив Віталій Кличко.

Мер Києва запевнив, що, попри скорочені фінансові можливості, столиця й надалі допомагатиме військовим підрозділам, які будуть звертатися по допомогу.

“Громади й так сплачували в Держбюджет 40% ПДФО, а столиця – 60%. Тепер же у громад заберуть ще більше коштів. Про які навряд чи побачимо детальні звіти від центральної влади – куди саме вони пішли. Але ми продовжимо, в умовах обмежених можливостей допомагати ЗСУ, військовим підрозділам, які до нас звертаються”, – підкреслив Кличко.

Раніше повідомлялося, що у 2023 році Київ передбачив понад 6,2 млрд гривень на підтримку ЗСУ.

10 листопада Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт, який передбачає передачу податку на дохід фізичних осіб військових від місцевих громад до державного бюджету заднім числом, з 1 жовтня поточного року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *