Україна та Ізраїль – США зробили заяву щодо постачання зброї

Сполучені Штати можуть постачати озброєння як в Ізраїль, так і в Україну, оскільки у більшості випадків воно суттєво відрізняється. Тому немає істотної конкуренції серед партнерів.

Про це розповів головний заступник помічника держсекретаря з військово-політичних питань Стен Браун в інтерв’ю, пише видання Defence One.

Читайте також: США зекономили гроші, передавши Україні ATACMS: чому так і не запрацював ленд-ліз

Він зазначив, що рішення про відправлення зброї в будь-яку країну розглядається в кожному конкретному випадку. У цьому Ізраїль нічим не відрізняється від будь-якої іншої країни світу. Однак ключова відмінність у тому, що більшість зброї, що надсилають в Україну, надходить із запасів Міністерства оборони, тоді як озброєння Ізраїль закуповує сам.

“І ми підтримуємо Ізраїль протягом багатьох років через іноземні Програми військових продажів і через наше іноземне військове фінансування, де ми надаємо близько 3,3 мільярда доларів на рік для Ізраїлю на співпрацю у сфері безпеки, а також 500 мільйонів доларів на рік на протиповітряну оборону”, – зауважив він.

Між двома війнами немає різниці в прозорості, є два різні процеси. Публічно Адміністрація президента не оприлюднює кількість зброї, а також не надає нічого подібного до фактичних бюлетенів, які регулярно публікуються щодо пакетів допомоги Україні.

Тому Штати надсилають зброю в Ізраїль та Україну. У деяких випадках країнам потрібна однакова зброя, і США змогли забезпечити обох партнерів, запевняє Браун. Проте у більшості випадків озброєння суттєво відрізняється.

“Отже, немає великої конкуренції за зброю серед партнерів, що стосується використання”, – повідомив посадовець.

Щодо подальшої підтримки зброєю України Браун сказав, що США “збережуть свою роль” у майбутньому.

Як повідомлялося, Пентагон передав Ізраїлю тисячі 155-мм артилерійських снарядів, призначених для України.

Раніше ми писали, що в США об’єднали пакети допомоги Ізраїлю та Україні.

  • Вас також може зацікавити:

Байден запросив у Конгресу $106 млрд для Ізраїлю та України: що відомо

Хорватія передала Україні всі свої гелікоптери Мі-8: звіт Пентагону

ATACMS буде більше: як українці роблять дива на полі бою і що стане для США вирішальним

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *