Сергій Корецький маніпулює звітністю Укрнафти

Керівник державної компанії “Укрнафта” Сергій Корецький у соцмережах відзвітував про рік своєї праці на чолі підприємства, котре за його словами, принесло 20 млрд грн чистого прибутку, і вдався до маніпуляції.

Про це заявив політичний експерт Михайло Шнайдер у Facebook, зазначає “Телеграф”.

За його словами, результат був забезпечений попередниками Корецького в “Укрнафті” та рішеннями, що було прийняті рік тому, ще до його призначення керівником компанії.

Як стверджує Шнайдер, понад 10 років тривала судова суперечка щодо долі 600 млн кубометрів природного газу, котрий був відібраний у “Укрнафти” рішенням уряду, і у минулому році, до призначення Корецького керівником “Укрнафти”, за мировою угодою суд повернув ці 600 млн кубів підприємству.

“Але “Укрнафта” продала цей газ, який було відсуджено ексменеджментом і є виключно досягненнями старої команди, близьким до пана Корецького бізнес-структурам за ціною 18 тисяч гривень. Тобто, на момент націоналізації, пан Корецький отримав подарунок від папєрєдників у вигляді газу, який продавши по ринковим на той час 24 тисячам гривень міг отримати 14 млрд прибутку, просто перекладаючи папери”, — стверджує Михайло Шнайдер.

Втім, це виявилося не єдиним джерелом надприбутків “Укрнафти”, про які відзвітував Сергій Корецький. Іншим, як стверджує експерт, стала націоналізація Кременчуцького нафтопереробного заводу. Раніше завод переробляв “укрнафтівську” нафту, отримував прибутки від реалізації нафтопродуктів і платив мільярди гривень податків в бюджет. З його націоналізацією реалізація нафтопродуктів перейшла до “Укрнафти”, а заводу кидають, за виразом Михайла Шнайдера, лише “кістки з барського столу”, компенсуючи тільки витрати на переробку.

“З двох окремих компаній, фактично зроблено одну з єдиним центром прибутку – в “Укрнафті”. І саме завдяки цьому з’явилися додаткові мільярдні “досягнення” у вигляді прибутку від реалізації нафтопродуктів і мільярдів додатково сплачених податків Корецьким в “Укрнафті”. Бо ці прибутки і податки мав сплатити Кременчуцький НПЗ як окреме підприємство. Тому порівнювати досягнення двох фактично об’єднаних підприємств з діяльністю самої “Укрнафти” минулих років без “Укртатнафти” є свідомою маніпуляцією”, — наголошує Шнайдер.

Як резюмує експерт, суспільство повинно знати правду і реальні обставини справи, а також дотичних до формування цих досягнень людей, до яких команда націоналізованої “Укрнафти” не має відношення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *