Україна, Молдова і Грузія вступлять в ЄС одночасно – Зурабішвілі

Україна, Молдова і Грузія вступлять в ЄС одночасно - Зурабішвілі

Фото: Соломе Зурабишвили/Facebook
Лідер Грузії Саломе Зурабішвілі

Лідер Грузії Саломе Зурабішвілі переконана, що Грузія, Україна та Молдова стануть членами ЄС одночасно.

Грузинська президентка Саломе Зурабішвілі вважає, що Грузія, Україна та Молдова стануть членами Європейського Союзу одночасно. Про це вона заявила в інтерв’ю LCI, передає Грузия Online.
 
Ведучий допустив, що Грузія може приєднатись до ЄС пізніше, ніж Україна, на що Зурабішвілі відповіла, що вступ станеться одночасно.
 
“Ні, я думаю, це відбудеться одночасно. Чи станеться це у 2030, 2031 чи 2029 році, не знаю, але цей горизонт буде наступним, як кажуть „big bangs”, наступні члени вступлять приблизно разом. Ми – тріо, Молдова, Україна та Грузія, і у нас це тріо створено”, – сказала Зурабішвілі.
 
Вона додала, що ідея глави Євроради Шарля Мішеля про 2030-ий рік як потенційний горизонт нового розширення є “дуже цікавою”.

“Покрокове об’єднання країн-кандидатів у Європейський Союз тематично, за питаннями, до яких вони готові, наприклад, транспорт для Грузії, транспорт та інфраструктура на Чорному морі, для нас дуже цікаві. Звичайно, без права голосувати. Але це попереднє об’єднання краще підготувало б кандидатів до того, що на них очікує у відповідний момент”, – сказав Зурабішвілі.

Нагадаємо, 8 листопада Єврокомісія оприлюднила річну доповідь щодо розширення ЄС, в якій рекомендувала Європейській раді розпочати переговори про вступ з Україною і Молдовою. ЄК також рекомендувала відкрити такі переговори з Боснію і Герцеговиною, за певних умов, і надати статус країни-кандидата для Грузії.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна вже у грудні очікує на політичне рішення від Європейської ради.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *