Україна в ЄС – Орбан виступив проти переговорів щодо членства

Євросоюз не повинен починати переговори з Києвом про можливе членство України в європейській родині.

Про це в ефірі державного радіо, як інформує Reuters, заявив прем’єр Угорщини Віктор Орбан.

Він зазначив, що Будапешт має чітку позицію з приводу членства України в ЄС й переговори з цього приводу “не повинні починатися”.

Читайте: За російським кораблем: чи можна вигнати з Євросоюзу Угорщину Орбана

Також він додавши, що Брюссель “винен гроші” Будапешту. Суперечка між ЄС та Угорщиною щодо мільярдів євро коштів від Брюсселя, заморожених через проблеми з верховенством права, не може бути жодним чином пов’язана з підтримкою Угорщиною переговорів про вступ України до ЄС.

Я хотів би дуже чітко заявити, що відмова Угорщини від початку переговорів з Україною про членство в ЄС не є предметом бізнес-угоди… Вона не може бути пов’язана з питанням коштів, які Угорщина має право отримати“, – заявив політик.

Разом з тим, як пише hvg, угорський лідер висловив переконання, що Україна не готова вести переговори про членство в ЄС, заявивши, що “Київ далекий від ЄС”.

Україна жодним чином не готова вести переговори з амбіціями членства в ЄС. Україні так само далеко до членства в ЄС, як Мако до Єрусалима“, – сказав він.

Зазначимо, що містечко Мако, про яке згадує Орбан, розташоване на південному сході Угорщини в медьє Чонград.

У ньому, до речі, народився відомий журналіст і видавець Джозеф Пулітцер, який став родоначальником “жовтої преси” та “батьком” однієї з найпрестижніших премій у галузі журналістики.

Нагадаємо, що Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори з Україною та Молдовою щодо вступу до Європейського союзу після виконання певних умов.

  • Вас зацікавить:

Наша мета – 2030: коли Україна стане повноправним членом ЄС

Контури визначили, а що далі? Головні результати зустрічі глав МЗС ЄС у Києві

ЄС готує довгострокові гарантії безпеки для України: деталі візиту Борреля в Київ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *