США прийняли рішення відносно договору про звичайні збройні сили

США прийняли рішення відносно договору про звичайні збройні сили

Фото: Getty Images
Джейк Салліван зробив заяву після виходу Росії із ДЗЗСЄ

Вихід Росії з ДЗЗСЄ ще більше демонструє продовження ігнорування Москвою контролю над озброєннями, зазначили у Вашингтоні.

США призупинять виконання своїх зобов’язань у межах Договору про звичайні збройні сили у Європі (ДЗЗСЄ) після рішення Росії про осточний вихід. Таку заяву зробив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван, повідомив Білий дім у вівторок, 7 листопада.

“З огляду на докорінну зміну обставин Сполучені Штати з 7 грудня призупинять дію всіх зобов’язань у межах ДЗЗСЄ”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що хоча вихід Росії з ДЗЗСЄ ще більше демонструє продовження ігнорування Москвою контролю над озброєннями, США, їхні союзники по НАТО та інші відповідальні партнери віддані ефективному контролю над озброєннями як критично важливому елементу євроатлантичної безпеки.

“Ми продовжуватимемо вживати заходів, спрямованих на зміцнення стабільності та безпеки в Європі шляхом зменшення ризику, запобігання помилковому сприйняттю, уникнення конфліктів і зміцнення довіри”, – йдеться у заяві.

Нагадаємо, 7 листопада Росія остаточно вийшла з Договору про звичайні збройні сили в Європі. Пізніше стало відомо, що держави-члени НАТО призупинили свою участь у ДЗЗСЄ.


ДЗЗСЄ був підписаний 19 листопада 1990 року в Парижі представниками 16 держав-учасниць НАТО та шістьма державами-учасницями Організації Варшавського договору (ОВД) – СРСР і п’ятьма його союзниками. ДЗЗСЄ набув чинності вже після розпаду “соціалістичного табору”, ОВД та Радянського Союзу – 9 листопада 1992 року. Договір встановлював юридично обов’язкові обмеження на ключові категорії звичайних військових озброєнь держав-учасниць.

У 2004 році РФ ратифікувала Угоду про адаптацію ДЗЗСЄ від 19 листопада 1999 року (не набуло чинності).

Учасники угоди вимагали від Росії виконання зобов’язань з виведення військ із Грузії та Молдови. У 2007 році РФ призупинила свою участь в договорі, а в 2015 році – участь у засіданнях спільної консультативної групи з угоди.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *