GNT Group став мішенню піар-атаки американських кредиторів перед судом

Американські кредитори Argentem Creek Partners та Innovatus розгорнули масштабну піар-кампанію для тиску на суд та прокуратуру напередодні чергового судового засідання у спорі з українською GNT Group.

Про це пише УНІАН.

Кредитори звинуватили український холдинг у неправомірних незаконних діях напередодні старту слухань у Верховному Суді касаційної скарги на банкурство компаній GNT Group: “Олімпекс Купе Інтернейшнл” та “Металзюкрайн корп лтд”.

Однак, як вказує видання, заяви Argentem Creek Partners та Innovatus можуть бути трактовані як тиск на суд і прокуратуру. Як зазначається, існує низка юридичних аспектів незаконності банкрутств українських компаній GNT Group:

  • Агент Argentem Creek Partners – компанія Madison не мала права ініціювати банкрутства у судах, так як не є кредитором компаній.
  • Згідно кредитному договору спір між сторонами повинен вирішуватись в арбітражному порядку відповідно до Регламенту Лондонського міжнародного комерційного арбітражного суду (LCIA).
  • 7 лютого 2023 Окружний суд міста Нікосія (Кіпр) прийняв наказ, який забороняє кредитору Argentem Creek Partners та його агенту Madison вчиняти дії, направлені на заволодіння терміналами GNT.
  • Ініціювати справу про банкрутство можливо, якщо компанія, не погашає заявлені вимоги, а у випадку із “Олімпекс Купе Інтернейшнл” та “Металзюкрайн корп лтд”, непогашення вимог відбулось за рахунок того, що такі вимоги не оплатили директори, призначені ініціюючим кредитором, незважаючи на наявність коштів у компаній.
  • Заборгованість GNT Group перед Argentem Creek Partners та Innovatus не є безспірною, тобто такою, яка підтверджена судовими рішеннями, і щодо якої існує судовий спір, тобто наявний спір про право.

ЗМІ робить висновок, що Argentem Creek Partners намагається за допомогою тиску отримати у власність знеціненний бізнес, реальна вартість якого в чотири рази більша, ніж борг у 100 млн. дол, який міг бути погашений GNT Group. Видання нагадує, що в останні півтора роки загальноприйнятою є тенденція інвесторів по реструктуризації позик українських компаній, але американські кредитори цю можливість ігнорували.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *