Оксана Продан вказала на ризики проекту 10037 та посилення повноважень ОВА

В Україні продовжується процес усунення від посад обраних мерів та передача повноважень призначеним керівникам військових адміністрацій. Таким чином громади намагаються усунути від прийняття рішень, а в разі ухвалення законопроєкту 10037 про вилучення з місцевих бюджетів “військового ПДФО” громади будуть позбавлені ще й ресурсу на виконання завдань, покладених на них законодавством.

Про це заявила в ефірі телеканалу радниця голови Асоціації міст України Оксана Продан.

“Суми – це шостий обласний центр, де різними шляхами усунено від посади керівника міста. А загалом по Україні зараз 166 громад зараз не мають голів громад. Станом на сьогодні в Сумах повинна працювати міська рада. Секретар від “Слуги народу” відмовився виконувати свої обов’язки. Але рада має можливість обрати іншого секретаря і продовжувати свою роботу. Дуже шкода, що це відбувається зараз і в Сумах, і в Рівному, і в інших містах. Коли такі ситуації, ради не можуть нормально працювати. І вони таким чином також стримують свою допомогу Збройним силам. А особливо це важливо зараз, коли в парламенті розглядається проєкт закону 10037, яким намагаються взагалі вилучити у рад гроші, щоб вони не могли виконувати свої функції”, – заявила Оксана Продан.

Вона наголосила, що намагання ухвалити закон 10037, який передбачає вилучення з місцевих бюджетів “військового ПДФО”, послабить допомогу громад Збройним силам, а отже, зашкодить Україні. Так само, як і усунення мешканців від управління громадами через введення військових адміністрацій населених пунктів.

Пояснюючи різницю між місцевою радою та військовою адміністрацією, Оксана Продан зазначила, що обрані органи місцевого самоврядування працюють в інтересах громади. За її словами, завдання раді дають мешканці, і вони ж потім питають з них. А військові адміністрації відповідальні та підзвітні лише перед президентом, який їх призначав.

“Начальник військової адміністрації не зобов’язаний ні радитись, ні питати у мешканців громади. Він представляє центральну владу і одноособово приймає рішення, які вважає за потрібне. А міська, сільська чи селищна ради приймають рішення у відповідності до регламенту, за процедурами. Мінімум раз на місяць вони зобов’язані збиратися в залі засідань, куди може прийти будь-хто з мешканців і взяти участь в обговоренні. Проєкти рішень міської ради, виконкому повинні розміщуватися на сайті. Тобто робота міської ради – це прозорість і доступність, а робота військової адміністрації – це закритість та усунення громади від процедур прийняття рішень”, – підкреслила Продан.

Радниця голови АМУ підкреслила, що сьогодні всі мають єднатися заради перемоги. Центральна влада та органи місцевого самоврядування повинні робити все для того, щоб максимально допомагати ЗСУ.

Раніше повідомлялося, що Асоціації міст України, яку очолює мер Києва Віталій Кличко, звернулась до Президента, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра щодо збереження у місцевих бюджетах на наступний рік “військового” ПДФО та загалом 64% ПДФО. Вилучення у громад цих коштів зруйнує систему оборони країни, вважають в АМУ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *