Юрій Бутусов вказав на блокування зерна в портах Одеси

Окремі представники влади і зокрема Офісу президента можуть блокувати експорт зерна та отримання валютних надходжень, що створює збитки для виробників, а Українська зернова асоціація звернулась до уряду з проханням вирішити проблему – в асоціації заявили про безпідставні затримання суден з зерном у портах Одеської області.

Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов, пишуть Українські новини.

“Створюється чергова корупційна схема, щоб усі експортери зараз бігали та благали випустити їх судна, за простій яких вони сплачують десятки тисяч доларів на день, і тоді їх благанням підуть назустріч”, – пише Юрій Бутусов.

Він впевнений: попри війну, зерновики намагаються зберігати робочі місця та сплачувати податки.

“Влада має негайно зняти обмеження на експорт зерна, припинити блокування роботи бізнесу. Якщо оці всі вгодовані силовики, які блокують зерно з ДБР, БЕБ та офісу президента хочуть щось заблокувати, хай зараз ідуть до Авдіївки та блокують російський наступ, тут вас усіх дуже не вистачає в окопах”, – вважає журналіст.

Експерт зазначив: пояснення від представників влади, ніби зупинили судна через погрозу з боку російських літаків, не витримують ніякої критики. Адже російські літаки літають у Чорному морі з початку війни.

Раніше в Українській зерновій асоціації повідомили, що занепокоєні повідомленнями учасників ринку зерна про необґрунтовану затримку завантажених зерном суден для експорту в портах Великої Одеси. Така затримка суден в портах завдає колосальних збитків українським аграріям та держбюджету.

Як розповів експерт-соціолог Сергій Штепа, в той час, як в уряді кажуть про величезну роль аграрного експорту, на місцях в Одеській області здійснюють диверсію проти національних інтересів країни. Експерт впевнений, що в уряді мають втрутитися в ситуацію та якнайшвидше сприяти розблокуванню портів Великої Одеси.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *