Компанії Comuto сплачують значні податки в бюджет РФ

Компанії BlaBlaCar та Busfor, які належать французькій Comuto SA та продовжують працювати в Україні та рф, сплатили до російського бюджету 118,3 млн рублів у 2022 році. Це еквівалентно 58 “шахедам”, якими рф атакує Україну.

Про це йдеться у розслідуванні РБК-Україна.

У 2022 році BlaBlaCar в Росії отримав прибуток у майже 340 млн рублів, а також збільшив дохід в 1,7 рази у порівнянні з 2021. Російський Busfor збільшив дохід у 2022 в 1,6 разів – до 149,1 млн рублів. Відтак сумарний прибуток обох російських структур Comuto SA склав майже 270 млн рублів. Компанії мають єдиного директора Алєксєя Скоробогатова. Французькі журналісти закидають йому тісні зв’язки з великим російським бізнесом і владою.

Також міжнародна система бронювання у сфері туризму Amadeus IT Group, яка продовжує працювати в двох країнах, сплатила до держбюджету країни-агресора у 2022 податків та внесків на суму 110,8 млн руб.

Маркетплейс з продажу зображень Shutterstock (США) теж продовжує отримувати дохід в росії та дозволяє заробляти росіянам: за 2022 рік компанія сплатила 77,2 млн руб. до бюджету рф.

За оцінками редакції, загалом ці три компанії сплатили у 2022 приблизно 306 млн рублів ($5,1 млн) податків до бюджету держави-спонсора тероризму. Це сума, яка може профінансувати близько 5000 артилерійських пострілів по українським військовим, це – 150 іранських дронів, які щодня руйнують Одещину, Миколаївщину, Харківщину, Дніпропетровщину та інші області.

Також компанії названо не гарантовано безпечними щодо персональних даних українців. Низка експертів виказали ймовірність злиття інформації російській владі та спецслужбам, йдеться у розслідуванні РБК. Наприклад, послугами сервісу BlaBlaCar у різних країнах користується біля 100 млн людей, з них 8 млн українців. Автобусні поїздки по онлайн-системі GDS продаються як через окремий сайт Busfor, так і через BlaBlaCar як інтегруючу платформу. Станом на 2019, автобусний сервіс об’єднував рейси понад 7000 перевізників, щомісячно ним користувалось 7 млн пасажирів.

Національне агентство з питань запобігання корупції поки не включило компанії BlaBlaCar, Busfor та Shutterstock в перелік міжнародних спонсорів війни. Їхній статус у рейтингу KSE Institute “вичікують”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *