Путін = Хамас. Історична промова БайденаСюжет

Путін = Хамас. Історична промова Байдена

Фото: Getty Images
Джо Байден обратился к нации

Президент США Джо Байден звернувся до американців і заявив, що США зобов’язані допомагати Ізраїлю та Україні у протистоянні з ХАМАС та Росією.

 
Джо Байден за три роки президентства лише вдруге звернувся до нації з Овального кабінету Білого Дому. Зробив це американський президент задля заклику до підтримки України та Ізраїлю. Байден провів прямі паралелі між ХАМАС та Володимиром Путіним. А після виступу президент США подав бюджетний запит до Конгресу США на загальну суму 105 млрд. доларів. Найбільша частина пакету — 61,4 млрд. доларів — припадає на військову та економічну допомогу Україні. Запит також включає 10,6 млрд на військову підтримку Ізраїлю. 9 млрд доларів адміністрація також вимагає на гуманітарну допомогу — це сумарно для України, сектору Газа та Ізраїлю.
 
Загроза демократії
 
За словами Байдена, нехай ХАМАС і Путін становлять різного роду загрози, все ж таки їх об’єднує прагнення “повністю знищити сусідню демократію”. США не можуть цього допустити.
 
“Мета існування ХАМАС – руйнація Держави Ізраїль та вбивство єврейського народу. Тим часом Путін заперечує, що Україна має чи будь-коли мала справжню державність. Він стверджує, що Радянський Союз створив Україну. І лише два тижні тому він заявив світові, що якщо Сполучені Штати та наші союзники підуть, то Україні залишиться, цитую, тиждень на існування”, – зазначив Байдена.
 
Президент також підкреслив, що бойовики ХАМАС не представляють інтереси палестинців, а використовують мирне населення як живий щит. Він додав, що ізраїльтяни і палестинці однаково заслуговують на те, щоб жити в безпеці та світі. Також президент США заявив, що якщо не зупинити «прагнення Путіна до контролю над Україною, то він не обмежиться лише Україною».
 
 
Мудра інвестиція
 
Байден пояснив, що за діями США спостерігають не лише союзники, а й супротивники. Таким чином, вважає президент, якщо Америка перестане надавати допомогу Україні, а Путін зможе позбавити її незалежності, то й інші “потенційні агресори в усьому світі знайдуть сміливість спробувати зробити те саме”. Саме тому, вважає Байден, та допомога, яку США надають союзникам, є мудрою інвестицією, завдяки якій Америка поколіннями отримуватиме «дивіденди для своєї безпеки».
 
Наприкінці свого звернення Байден підкреслив, що лідерство Америки – це те, що “утримує світ разом”, союзи США з іншими країнами – це те, що “забезпечує безпеку самих Сполучених Штатів”, а американські цінності – це те, що робить партнером США , з яким хочуть працювати інші держави
 
“Все це виявиться під загрозою, якщо ми підемо з України, якщо ми відвернемося від Ізраїлю, – цього не варто”, – підкреслив президент.
 
Об’єднана допомога
 
За даними NBC та Washington Post, в адміністрації президента Джо Байдена вважають, що рішення об’єднати допомогу Україні та Ізраїлю в один пакет допоможе гарантувати збільшення допомоги Києву всупереч опору республіканців у Конгресі США.
 
Натомість, як вважають у Білому домі, збільшення підтримки Києву ніяк не позначиться на допомозі Ізраїлю, оскільки країни використовують різне озброєння. За словами представника Білого дому Джона Кірбі, допомога як Ізраїлю, так і Україні є однаково важливою.
 
“Ми досить велика, велика, економічно життєздатна та динамічна країна, щоб мати можливість підтримувати і тих, і інших”, – цитував його NBC.
 
Поки що США можуть фінансувати допомогу Україні, оскільки Пентагон все ще має приблизно 5,4 млрд доларів, які з’явилися у нього в запасі через переоцінку вартості вже наданої американської допомоги.
 
За даними американських ЗМІ, новий пакет має бути винесений на голосування до 17 листопада, коли закінчується екстрене фінансування уряду США, затверджене, щоб уникнути шатдауну.
 
Пристрасне мовлення
 
The New York Times зазначає, що звернення Байдена продемонструвало “пристрасність, емоції та ясність, яких зазвичай не вистачає у традиційно плоских та плутаних промовах президента”. “Президент Байден цілком міг би увійти в історію як останній американський президент, який народився під час Другої світової війни та сформований поглядом на американську могутність, омріяною під час Холодної війни. Жоден інший лідер на світовій арені сьогодні не може похвалитися тим, що 50 років тому він сидів із Голдою Меїр в офісі прем’єр-міністра Ізраїлю або обговорював демонтаж радянської ядерної зброї з Михайлом Горбачовим”, – пише NYT. Саме тому видання називає недивною раптову пристрасність промови Байдена, яка виникла з його рішення залучити США до двох війн — “захищаючи Україну в той час, як вона намагається дати відсіч ядерному загарбникові, а тепер обіцяючи допомогу Ізраїлю у знищенні керівництва ХАМАСу”.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *