Заборона УПЦ МП – нардепи проголосували за закон у першому читанні

Верховна Рада у четвер, 19 жовтня, підтримала законопроєкт №8371 про заборону релігійних організацій, які повʼязані з Росією.

Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

Читайте: Плач Онуфрія: коли влада поставить крапку у справі УПЦ МП

Він додав, що поки що законопроект пройшов лише перше читання.

Далі будуть додаватися правки і розгляд у другому читанні, але точно не сьогодні“, – зазначив народний обранець.

Як поінформував у свою чергу нардеп Ярослав Железняк, загалом за заборону УПЦ МП віддали свої голоси 267 представників законодавчої влади. Проти було 15.

Тобто “Слуга Народу” – 175, “Європейська Солідарність” – 26, “Батьківщина” – 17, Платформа за життя та мир – 1, “За майбутнє” – 8, “Голос” – 18, “Довіра” – 12 та “Відновлення України” дало “0” голосів.

Зазначимо, що законопроект №8371 був ініційований Кабінетом міністрів у січні. Цей законопроект забороняє діяльність релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України у державі, яка здійснює збройну агресію проти України. Таким чином, якщо законопроект буде ухвалено, діяльність УПЦ МП в Україні буде заборонена.

Нагадаємо, що Всеукраїнська рада церков та релігійних організацій підтримала розгляд закону про заборону діяльності будь-яких релігійних організацій із центрами впливу в РФ.

  • Вас може зацікавити:

Вперше в історії: суд ухвалив вирок митрополиту УПЦ МП

Це не релігійне питання: чому потрібно закрити УПЦ МП в Україні

Священник УПЦ МП благословляв окупантів на Харківщині: фото та заява СБУ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *