Путін і Сі назвали альтернативу західному порядку

Путін і Сі назвали альтернативу західному порядку

Фото: Пресслужба Кремля
Володимир Путін і Сі Цзіньпін на переговорах у Пекіні

Проект Китаю Один пояс, один шлях узгоджується з метою Росії побудувати альтернативний світопорядок, зазначив Володимир Путін.

Глава Китаю Сі Цзіньпін представив свій проект Один пояс, один шлях як альтернативу світовому порядку, який очолюють США. Президент Росії Володимир Путін підтримав цю заяву, повідомляє Bloomberg у середу, 18 жовтня.

У своїй промові в Пекіні, присвяченій 10-річчю глобального інфраструктурного проекту Китаю, Сі розкритикував односторонні санкції, геополітичне суперництво та політику блоків. Хоча він не назвав жодної країни, ці зауваження були явними посиланнями до політики США щодо Китаю в останні роки, яку Вашингтон охарактеризував як зниження ризиків, але Пекін розглядає як спробу перешкодити його зростаючій потужності.

“Як говориться, коли ви даруєте троянди іншим, аромат залишається на вашій руці, – сказав Сі Цзіньпін. – Іншими словами, допомога іншим – це також допомога собі. Розгляд розвитку інших як загрози або прийняття економічної взаємозалежності як ризику не покращить власне життя і не прискорить розвиток”.

Виступаючи відразу після Сі, Путін похвалив цю ініціативу як таку, що узгоджується з метою Росії побудувати альтернативний світопорядок.

“Росію та Китай, як і більшість країн світу, поділяє прагнення до рівноправної та взаємовигідної співпраці… при повазі різноманіття цивілізацій та прав кожної держави до своєї власної моделі розвитку”, – сказав президент Росії.

За його словами, китайська ініціатива Один пояс, один шлях “логічно вписується у багатосторонні зусилля щодо зміцнення творчої та конструктивної взаємодії”.

Агентство вказує, що заяви на церемонії відкриття форуму Один пояс, один шлях свідчать про прагнення Китаю і Росії звернутися до економік, що розвиваються, так званого Глобального Півдня, що охоплює Південну Америку, Африку та Південно-Східну Азію. США та їхні союзники закликають ці країни підтримати порядок, що ґрунтується на правилах, який дозволив би їм об’єднатися з таких питань, як підтримка України у відсічі вторгненню Путіна.

Ініціатива Один пояс, один шлях стала гарячою точкою між Китаєм і Заходом, а Італія – єдиний член G7, яка підписала офіційну угоду про співпрацю з Пекіном, – дала зрозуміти свій намір вийти з нього до кінця року. Тим не менш, Сі, як і раніше, вважає програму привабливою для країн, що розвиваються, які можуть використовувати гроші Китаю і не бачать необхідності займати певну позицію з таких питань, як права людини та територіальний суверенітет.

У свою чергу для Путіна це рідкісна подорож за кордон після того, як у березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт за воєнні злочини в Україні. Його візит є демонстрацією підтримки ініціативи Один пояс, один шлях і наголошує на тісних зв’язках Москви з Пекіном.

Китай надавав дипломатичну та економічну підтримку Росії, допомагаючи пом’якшити наслідки західних санкцій для Москви. Востаннє Путін відвідував КНР на зимових Олімпійських іграх перед вторгненням до України. На цій зустрічі два лідери домовилися про “безмежну” дружбу і підписали низку довгострокових угод про постачання енергоносіїв.

Як відомо, глава Кремля Володимир Путін у вівторок, 17 жовтня прибув з дводенним візитом до Китаю.

Раніше повідомлялося, що переговори Путіна та Сі Цзіньпіна пройдуть у двох форматах.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *