В АМУ вітали рішення ВРУ залишити військовий ПДФО у громадах

Асоціація міст України від імені громад висловила вдячність народним депутатам України, які не підтримали законопроєкт 10037 про вилучення “військового” ПДФО з місцевих бюджетів.

Про це повідомляється на сайті АМУ.

17 жовтня 2023 Верховна Рада не підтримала у другому читанні законопроєкт №10037, яким уряд і Комітет ВРУ з питань бюджету пропонували вилучити з місцевих бюджетів “військовий” ПДФО з 1 жовтня 2023.

“Асоціація міст України від імені 1031 сільських, селищних, міських громад дякує народним депутатам, які утримались від голосування за законопроєкт №10037, чим забезпечили можливість спільної боротьби військових підрозділів і місцевого самоврядування проти рф, зберегли життя наших військовослужбовців, які отримуватимуть необхідну допомогу вчасно”, – йдеться у повідомленні АМУ.

Асоціація міст України висловила сподівання, що під час доопрацювання законопроєкту в ньому будуть враховані пропозиції АМУ про обов’язковий перерахунок громадами 70% “військового” ПДФО на допомогу захисникам.

“Законопроєкт відправлено на повторне друге читання зі скороченим терміном подачі поправок, отже є можливість підтримки профільним Комітетом ВРУ, а потім і Парламентом України позиції Асоціації міст України про збереження “військового” ПДФО в місцевих бюджетах з обов’язковим встановленням вимоги про перерахунок 70% від нього на сили безпеки та оборони. Це дозволить військовим підрозділам й надалі отримувати забезпечення з місцевих бюджетів швидко та доступно. Більше того, підтримка поправки про визначення в Кодексі прямого права місцевого самоврядування допомагати військовим підрозділам, дасть можливість громадам фінансувати розвиток виробництва для ВПК”, – наголосили в АМУ.

Правління Асоціації міст України зверталося до президента, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра щодо збереження в державному бюджеті на наступний рік “військового” ПДФО у місцевих бюджетах та загалом 64% ПДФО. Вилучення у громад цих коштів зруйнує систему оборони країни, завили в АМУ.

Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко виступив з ініціативою внести зміни до законодавства, щоб громади мали право допомагати не лише тим військовим підрозділам, які зареєстровані на їхній території або входять до сил оборони громади, але й усім іншим.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *