До пошкодження газогону може бути причетне судно з Китаю – ЗМІ Естонії

До пошкодження газогону може бути причетне судно з Китаю - ЗМІ Естонії

Фото: BNN Breaking
Газопровід Balticconnector у Балтійському морі дістав пошкодження

До пошкодження газопроводу між Фінляндією та Естонією може бути причетне китайське судно Newnew Polar Bear. Такого висновку дійшли естонські журналісти.

До пошкодження естонсько-фінського газопроводу Balticconnector могло бути причетне китайське судно. Про це 17 жовтня повідомило місцеве видання Postimees.
 
“Дані сайту морської аналітики Marine Traffic показують, що у фатальні вихідні до труби набагато ближче підійшов контейнеровоз Newnew Polar Bear, що належить китайцям, що ходить під прапором Гонконгу”, – йдеться у матеріалі.

Видання зазначає, що уряд Естонії розпливчасто називає підозрюваних тому, що “це дуже делікатна інформація у політичному та дипломатичному плані”. “Якщо немає офіційних підозрюваних, то й вимагати від них нічого”, – пише Postimees.

Контейнеровоз Newnew Polar Bear повертався з Шанхаю з проміжною зупинкою у Калінінграді й прямував до порту Санкт-Петербурга, куди прибув 8 жовтня. Судно йшло зі швидкістю 11 вузлів, але з невідомої причини при підході до Baiticconnector о 1.19 ночі почало знижувати швидкість до 9,5 вузлів. О 1.24 швидкість контейнеровоза знову була зафіксована у понад 11 вузлах. У цей проміжок часу Newnew Polar Bear перетнув газопровід, повідомила газета.

Тим часом міністр охорони навколишнього середовища та клімату Фінляндії Кай Мюккянен заявив, що пошкодження газопроводу Balticconnector викликане “зовнішніми силами”, передає Reuters.
 

“Ми лише можемо сказати, що це була зовнішня сила”, – сказав він, уточнивши, що країна не покладатиме ні на кого відповідальності за інцидент, поки не будуть отримані докази.

Водночас агентство зазначає, що слідчі розглядають версію, що пошкодження могли бути результатом навмисного саботажу.

Нагадаємо, 8 жовтня фінський державний оператор газотранспортної системи Gasgrid Finland повідомив про перекриття газогону Balticconnector, який поєднує Фінляндію та Естонію, через підозру в можливому витоку газу. 

Фінляндія розслідує пошкодження газопроводу як наслідок зовнішнього впливу. У політичному й військовому керівництві країни допускають причетність Росії до цього інциденту
 

Для ремонту пошкоджень на газопроводі Balticconnector може знадобитись до п’яти місяців. Ймовірно, газопровід повернеться в експлуатацію не раніше квітня наступного року.

Газопровід Balticconnector прокладено між містом Інкоо у Фінляндії та естонським Палдіскі. Його протяжність дном Балтійського моря становить майже 80 км, по суші в Естонії – 55 км, у Фінляндії – 21 км. Пропускна спроможність – до 2,6 млрд кубометрів на рік. Газопровід запрацював у 2020 році.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *