Військова допомога Україні – сім країн Європи замовили снаряди через спеціальний механізм

Сім країн-членів Європейського Союзу замовили снаряди для України, щоб поповнити виснажені запаси боєприпасів Сил оборони України.

Про це повідомляє Reuters.

Ця схема була створена в рамках плану вартістю не менше 2 млрд євро.

Читайте також: Ракетами ATACMS українці знищуватимуть цілі колони ворога – американський розвідник Давид Лонг

План було запущено у березні: мета – доставити в Україну 1 млн артилерійських снарядів та ракет протягом поточного року. Журналісти зазначають: хоча серед деяких офіційних осіб та дипломатів ЄС присутній скептицизм, що ця мета буде досягнута в повному обсязі, ця ініціатива ознаменувала собою значний крок у зростаючій ролі ЄС в обороні. Цьому кроку сприяла війна Росії проти України.

У той же час агентство Reuters відмовилося назвати конкретні країни: там заявили, що кожен уряд має оголосити про свої розпорядження. Проте Литва у відповідь на запит журналістів підтвердила, що вона є однією із цих країн.

Не виключено, що йдеться про країни ЄС, де Росію всерйоз розглядають як загрозу. Серед них – країни Балтії (Латвія, Литва, Естонія), а також Польща та Чехія.

Раніше Володимир Зеленський заявив, що Україна домовилася зі США не лише про новий пакет військової допомоги, а й про спільне виробництво озброєння.

Вас також може зацікавити:

Байдена “дотиснули”? Україна може отримати невелику частину ракет ATACMS

50 надводних дронів і не тільки: Німеччина передасть Україні ще більше зброї

Зброя перемоги: як ATACMS, Taurus та танки Abrams вплинуть на наш контрнаступ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *