Сенат США вивчає відмову Маска надати Україні доступ до Starlink біля Криму

Сенат США вивчає відмову Маска надати Україні доступ до Starlink біля Криму

Сенат США вивчає рішення Маска щодо Starlink біля Криму

Звіти про використання Starlink виявили “серйозні проблеми відповідальності щодо національної безпеки США”.

Комітет Сенату США зі збройних сил зайнявся вивченням питань національної безпеки, викликаних рішенням мільярдера Ілона Маска заблокувати його приватну супутникову мережу Starlink біля окупованого Криму. Про це повідомив голова комітету Джек Рід, пише Bloomberg.
 
За його словами, звіти про використання Starlink виявили “серйозні проблеми відповідальності щодо національної безпеки”, і комітет займається цим питанням.
 
“Ні Ілон Маск, ні будь-який приватний громадянин не можуть мати останнє слово, коли йдеться про національну безпеку США”, – заявив Рід.
 
Інші сенатори-демократи в комітеті вимагають від Міністерства оборони відповіді, чому саме Маск, а не уряд США, вирішував, коли Україна може використовувати супутникову мережу.
Сенатори планують надіслати лист міністру оборони Ллойду Остіну з проханням надати подробиці про роботу Starlink і Маска в Україні.

Нагадаємо, телеканал CNN із посиланням на нову біографію мільярдера повідомив, що Маск дав команду відключити мережу супутникового зв’язку Starlink поблизу узбережжя Криму, щоб зірвати атаку, яку Україна готувала проти російського Чорноморського флоту. 

Маск заявив, що система в цьому районі не була включена і він відхилив запит України на її активацію, щоб не стати співучасником атаки на флот РФ. Мільярдер зазначив, що не вважає себе зрадником, тому що “США не воюють з Росією”.

Держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив, що супутниковий інтернет від Starlink є “життєво важливим інструментом” для України і має повноцінно використовуватися.

Дві іпостасі Маска: чому бізнес та політика – не близнюки-брати

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *