Туреччина почала ратифікацію заявки Фінляндії в НАТО

Туреччина почала ратифікацію заявки Фінляндії в НАТО

Фото: Анадолу
Ердоган висловив сподівання, що заявку Фінляндії до НАТО буде затверджено до травневих виборів у Туреччині.

Фінляндія зробила “щирі та конкретні кроки” щодо усунення стурбованості Туреччини у сфері безпеки, пояснив президент Ердоган.

 
Влада Туреччини прийняла рішення розпочати процес ратифікації в парламенті прийняття Фінляндії до НАТО. Про це сказав президент Реджеп Таїп Ердоган на спільній прес-конференції з фінським колегою Саулі Ніїністе в Анкарі, повідомляє Анадолу у п’ятницю, 17 березня.
 
 
За його словами, Туреччина завжди підтримувала політику “відчинених дверей” НАТО, а Фінляндія зробила “щирі та конкретні кроки” щодо усунення стурбованості Анкари у сфері безпеки.
 
Ердоган висловив сподівання, що заявку Фінляндії до НАТО буде затверджено парламентом до травневих виборів у Туреччині.
 
“Упевнений, що Фінляндія в лавах НАТО зробить вагомий внесок у глобальну безпеку та стабільність”, – сказав президент Туреччини.
 
Саулі Ніїністе назвав рішення Анкари про підтримку заявки Гельсінкі на вступ до НАТО “важливою новиною для всіх жителів Фінляндії”. “Ми дуже вдячні вам”, – сказав фінський президент, звертаючись до Ердогана.
 
Той у свою чергу додав, що рішення про окремий розгляд заявок до НАТО було ухвалено у світлі відсутності у Фінляндії акцій посібників терористів, чого не скажеш про Швецію.
 
Стосовно заявки Стокгольма на вступ до НАТО президент Туреччини заявив, що переговори продовжаться у світлі принципів Альянсу і з урахуванням ставлення Анкари до теми боротьби з тероризмом.
 
“Анкара передала Стокгольму список зі 120 терористів. Без видачі цих злочинців Туреччини, позитивне ставлення (до заявки НАТО, – ред.) неможливе. Ставлення Анкари до заявки Стокгольма визначать конкретні кроки шведської сторони”, – пояснив Ердоган.
 
Минулого тижня повідомлялося, що Туреччина відновила переговори щодо НАТО з Фінляндією та Швецією. Скандинавські країни досягли певного прогресу, зазначили тоді в Анкарі.
 
Як відомо, переговори між трьома країнами було зупинено у січні після протесту зі спаленням Корану у Стокгольмі.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *