У Туреччині заявили про утворення через землетрус розлому завдовжки 400 км

У Туреччині заявили про утворення через землетрус розлому завдовжки 400 км

Фото: Скриншот видео
Розломи на поверхні землі в Туреччині через землетрус

Орхан Татар заявив, що у земній корі утворився розлом, довжиною майже 400 кілометрів.

 
Землетруси, що сталися 6 лютого на південному сході Туреччини, спричинили утворення в земній корі розлому завдовжки 400 км. Про це сказав керівник департаменту із землетрусів та зменшення ризиків AFAD Орхан Татар, повідомляє Укрінформ у середу, 15 лютого.
 
“В результаті землетрусів у земній корі стався поверхневий розлом, довжиною понад 400 кілометрів. В результаті цього розлому ми бачимо, що в земній корі розвинулися дуже великі деформації. Енергія, що виділяється, величезна. Можна сказати, що було вивільнено близько 30 квадрильйонів джоулів енергії”, – розповів він.
 
За його словами, цей землетрус – один із найбільших, які пережило Анатолійське плоскогір’я за останні 2 тисячі років.
 
Зсуви у земній корі, які до вчорашнього дня були 3-4 метри, за останньою інформацією з поля, сягають 7,3 метра.
 
Татар додав, що загальна кількість афтершоків наближається до чотирьох тисяч, і сила деяких із них дорівнює силі окремих землетрусів в інших регіонах.
 
“Вже зараз можна сказати, що кількість афтершоків перевищила 3 тисячі 900. Кількість афтершоків від 3 до 4 балів – 1253. Кількість підземних поштовхів від 4 до 5 балів – приблизно, 400. Це свідчить про те, що тут відбувається землетрус, який відчувається майже кожні 10-15 хвилин. Кількість підземних поштовхів між 5 і 6 балами становить 38. Магнітуда землетрусу в Ізмірі, що стався три місяці тому, була 4,9 бала, а землетруси в Дюзджі – 5 балів”, – резюмував він.
 
Нагадаємо, 6 лютого на південному сході Туреччини сталися два землетруси, магнітудою понад сім балів, які торкнулися сусідньої Сирії.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *