У Мінцифри провели з СБУ брифінг щодо порушень у містобудуванні

Виявлені Службою безпеки України махінації з сертифікатами та е-системоюа стануть неможливими після проведення будівельної реформи.

Про це на брифінгу з начальником Департаменту кібербезпеки СБУ Іллєю Вітюком розповів віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він зазначив, що цифровізація будівельної сфери в Україні лежить в основі реформи містобудування та законопроекту №5655, який нещодавно прийняв парламент. За словами міністра, реформа дозволить прозоро та якісно слідкувати за всіма етапами містобудування та не допускати схеми та будь-якої корупційної складової.

Федоров додав, що завдяки створенню Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва держава вже заощаджує 3 млрд грн. щорічно. А подальша її робота дозволить запобігати і виявляти ще більше протиправних схем в будівельній сфері і заощадити мільярди.

У свою чергу в СБУ пояснили, що через несанкціонований доступ до Єдиної державної е-системи у сфері будівництва, високопосадовці Національної спілки архітекторів та органи державної влади, місцевого самоврядування, а також члени окремих комерційних структур намагалися легалізувати незаконні забудови та підробляти сертифікати атестації архітекторів.

Після того, як Верховна рада підтримала у другому читанні законопроект №5655 про реформу містобудування, саме члени Національної спілки архітекторів зайнялися активною критикою цієї ініціативи.

Як встановили в СБУ, у випадку з викритими махінаціями йдеться про кіберзлам, який міг би узаконити сотні “проблемних” забудов, що було зведено з порушенням чинних вимог і стандартів. Проте схему було вчасно викрито, тож зловмисникам не вдалося зламати електронну систему.

Зокрема, зловмисники намагались незаконно отримати гроші через підробку та продаж дозвільних документів представникам будівельного бізнесу. Серед викритих махінацій – незаконні реєстрації об’єктів, які мають порушення державних будівельних норм.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *