Слуги народу порушують Конституцію висловленням недовіри керівнику Рахункової палати

Висловлення депутатами ВР недовіри голові Рахункової палати Валерію Пацкану є рівноцінним втручанню у її діяльність та перешкоджанню роботі її голови. Це є грубим порушенням закону та Конституції й за це передбачена кримінальна відповідальність.

Про це повідомив екснардеп Олександр Черненко у своєму дописі в Facebook.

“Ініціаторам звільнення голови Рахункової палати Валерія Пацкана загрожує кримінальна відповідальність у разі його відставки. В п’ятницю, 13 січня на засіданні Верховної Ради ряд парламентарів планують висловити недовіру голові Рахункової палати України Валерію Пацкану. Але це буде грубе порушення закону та Конституції”, – пише Олександр Черненко.

За словами екснардепа, Конституція України не наділяє ВРУ повноваженням висловлювати недовіру Голові та іншим членам Рахункової палати, що матиме наслідком автоматичне звільнення з посади. Також, із формулювання проекту постанови “Про висловлення недовіри Пацкану В. В. вбачається, що вона не відповідає Закону України “Про правовий режим воєнного стану”.

“Ці дії – це як втручання у діяльність Рахункової палати та перешкоджання роботі Голови Рахункової палати, за що передбачена кримінальна відповідальність. До того ж, таке неправомірне звільнення порушує відображену у Міжнародних стандартах вищих органів аудиту та закріплену і гарантовану Законом № 576 незалежність Рахункової палати”, – резюмує екснардеп.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *