АМУ виступає проти узгодженого з ЄС законопроекта

Асоціація міст України виступила проти ухвалення проекту закону 5648 про державну допомогу суб’єктам господарювання, який є частиною Державної антикорупційної програми, а також частиною програми з інтеграції українського законодавства із законодавчим полем Європейського союзу.

Про це йдеться в заяві АМУ, оприлюдненій на сайті організації.

З відповідним зверненням про необхідність відхилити законопроект, Асоціація звернулась до фракцій і груп парламенту. Зокрема, мерів міст не влаштовує, що законопроєкт передбачає розширення повноважень Антимонопольного комітету щодо контролю за витратами з місцевих бюджетів, суб’єктами господарювання, які сплачують місцеві податки та збори не за максимально можливими ставками таких податків, а також підприємствами критичної інфраструктури, які надають послуги водопостачання та водовідведення, теплопостачання у випадках відшкодування їм різниці в тарифах.

“Новому адміністративному і податковому тиску пропонується піддати мільйони комунальних і приватних суб’єктів господарювання та підприємців”, – сказано в повідомленні.

В АМУ вважають, що контролю з боку Рахункової палати, Державної податкової служби, а також Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у відповідних сферах уже достатньо.

Законопроект 5648 було розроблено спільно європейськими експертами та експертами Антимонопольного комітету України аби привести українське законодавство у сфері державної допомоги у відповідність із стандартами ЄС, удосконалити правове регулювання в цій сфері з метою ефективного функціонування системи контролю і моніторингу держдопомоги.

“Законопроект розроблений з метою приведення національного законодавства у відповідність із правилами контролю і моніторингу державної допомоги, що закріплені Угодою про асоціацію між Україною та ЄС”, – йдеться у висновку Мінекономіки на запит Нацагентства з запобігання корупції.

Профільний комітет рекомендував ухвалити документ за основу в першому читанні.

“Проект Закону наблизить до законодавства ЄС у сфері державної допомоги, позитивно вплине на функціонуванні системи моніторингу і контролю державної допомоги в Україні, спростить правозастосування як для органів державної влади, так і для суб’єктів господарювання, а також дозволить зосередити увагу країни на більш масштабних і складних справах державної допомоги, які дійсно впливають на торгівлю з ЄС”, – зазначають в АМКУ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *