Уряд посилив роль Prozorro в публічних закупівлях і спростив закупівлі для бізнесу

Уряд посилив роль Prozorro в публічних закупівлях, спростив закупівлі для бізнесу і стимулює пропозиції з найменшою ціною.

Про це у Facebook повідомила заступниця міністра економіки Надія Бігун.

“Скасовується лише один елемент в процедурі, коли суб‘єкти торгуються, – власне “аукціон”. Ми зробили це на прохання бізнесу: через блекаут часто підприємці не можуть брати участь в аукціонах, коли треба робити ставки на пониження за 2 хвилини. Ми перевірили: станом на кінець року 42% торгів завершилися неуспішно. В середньому 66% торгів мали лише одну пропозицію, і станом на кінець року ця цифра виросла до 88%. Найбільші складнощі відчувають мали та середні компанії, які не можуть швидко інвестувати в супутниковий інтернет та генератор”, – розповіла Надія Бігун.

За її думкою, цілком логічно зробити наголос на першій ставці, на підготовку до якої у компаній є 7 днів. Саме цим уряд стимулює дати найкращу пропозицію в “нульовому раунді”, що врешті дозволить економити бюджетні кошти.

“Відповідно до Директиви 2014/24/ЄС від 26 лютого 2014 про державні закупівлі застосування аукціону під час проведення процедур закупівель не є обов’язковим. Також згідно з рекомендаціями Світового Банку Прозорро вже почав реалізацію механізму, коли замовник при оголошенні тендеру визначає, чи потрібен йому аукціон під час відкритих торгів. Система державних закупівель буде розвиватися. З’являтимуться нові процедури, які більш зручні для донорів, замовників і виконавців проектів з відбудови. Тому новин буде багато. При цьому головний принцип – відкритість і чесна конкуренція – завжди лишатимуться незмінними”, – вважає Надія Бігун.

Кабінет Міністрів України тимчасово змінив правила проведення торгів, про що йдеться у Постанові Уряду № 1495 від 30 грудня 2022.

За словами першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки Юлії Свириденко, в умовах відключення живлення та інтернету не всі учасники мали можливість торгуватися в аукціоні, а рівний доступ є ключовим принципом публічних закупівель.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *