Китай озвучив свою позицію у війні РФ з Україною

Китай озвучив свою позицію у війні РФ з Україною

Фото: Unsplash
Посол Китаю в ЄС озвучив позицію щодо вторгнення Росії

Посол КНР заявив, що війна в Україні “стає проблемою для двосторонніх відносин із Євросоюзом”.

Російське вторгнення в Україну поставило Китай “у дуже скрутне становище”, оскільки Пекін не хоче “вибирати між друзями”. Про це у п’ятницю, 23 грудня, заявив новий посол Китаю в ЄС Фу Цун в інтерв’ю South China Morning Post.
 
“Ми зазнаємо побічних збитків від цієї кризи. І Росія, і Україна є добрими друзями, тому ми не хочемо обирати між друзями. Це відправна точка нашої позиції.
 
Ця криза поставила нас у дуже складне становище з політичної точки зору”, – сказав він.
 
При цьому Фу назвав війну в Україні “так званою спецоперацією”, оскільки “саме так конфлікт назвали росіяни”.
 
“На другий день після початку цієї операції відбулася важлива телефонна розмова між президентом Китаю Сі та президентом Путіним, і під час цієї розмови президент Сі чітко висловився за пошук мирного рішення… Через 10 місяців після цього факти свідчать про те, що Китай не надає військової допомоги Росії. Насправді наша позиція була досить збалансованою, погодьтеся, і ми готові брати участь у будь-яких мирних зусиллях”, – запевнив він.
 
При цьому посол Китаю в ЄС заявив, що США нібито “мають вигоду з цієї кризи”, продаючи зброю та заробляючи на енергетичній кризі в Європі.
 
Відповідаючи на запитання, чи вважає він, що США не хочуть бачити закінчення війни, Фу сказав: “Це наша оцінка”.
 
“Ми знаємо, що деякі люди отримують вигоду з цієї кризи. Вони продають величезну кількість зброї. А також фактично щодо побічних ефектів цієї кризи ми знаємо, хто отримує вигоду з енергетичної кризи, яку пережили європейські країни”, – сказав він.
 
Нагадаємо, уряд Китаю заборонив постачання у РФ процесорів Loongson, технологія яких визнана стратегічно важливою та використовується у військово-промисловому комплексі країни. 
 
Раніше лідер Китаю Сі Цзіньпін доручив своєму уряду налагодити тісніші економічні зв’язки з Росією. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *