Байден підписав військовий бюджет з $800 млн Україні

Байден підписав військовий бюджет з $800 млн Україні

Фото: twitter.com/POTUS
Байден підписав військовий бюджет на наступний рік

Затверджений бюджет Пентагону став на $45 млрд більше, ніж запитував сам американський лідер. Також він на 10% більший, ніж у 2021 році.

 
Президент США Джо Байден підписав законопроект про оборонний бюджет країни на 2023 фінансовий рік загальною сумою в рекордні $858 млрд. Про це повідомив Білий дім у п’ятницю, 23 грудня.
 
 
“Сьогодні я підписав закон про асигнування на національну оборону на 2023 фінансовий рік”, – заявив Байден.
 
Затверджений бюджет Пентагону став на $45 млрд більше, ніж запитував сам американський лідер. Також він на 10% більший, ніж у 2021 році – тоді було виділено $778 млрд.
 
Документ передбачає виділення $6 млрд на програму стримування агресії Росії в Європі, яка розпочалася ще 2014 року після захоплення Криму. Додатково передбачено $800 млн на допомогу Україні.
 
Підписаний закон продовжує на п’ять років заборону співпраці США з Росією у військовій сфері і наказує домагатися виключення цієї країни з міжнародних організацій, включаючи G20.
 
Також передбачається збільшення зарплати військовослужбовців на 4,6%; фінансування нових закупівель зброї, кораблів та літаків.
 
Закон передбачає підтримку Тайваню, який може зіткнутися з агресією з боку Китаю. На цю мету виділено $10 млрд до 2027 року.
 
Нагадаємо, лише цього тижня США виділили Україні близько $2 млрд. До пакету допомоги вперше ввійшли системи ППО Patriot. Загальна сума американської військової допомоги Україні за президента Байдена досягла $21,9 млрд.
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *