В ISW пояснили, навіщо Путін весь час говорить про переговори

В ISW пояснили, навіщо Путін весь час говорить про переговори

Фото: kremlin.ru
Володимир Путін

Ні російська, ні українська сторони не готові до мирного врегулювання воєнного конфлікту на території України, вважають експерти.

Президент РФ Володимир Путін використовує заклики до переговорного процесу, щоби ізолювати Україну від підтримки західних партнерів. Про це у п’ятницю, 9 грудня, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
 
“Він прагне використати будь-яке припинення вогню та вікно для діалогу, щоб дати своїм військовим час для відновлення сил, таким чином позбавивши Україну ініціативи”, – зазначають аналітики.
 
Вони ж вказали на те, що Росія та Україна знаходяться дуже далеко одна від одної для будь-якої угоди, тим більше про тривале припинення вогню на всьому театрі бойових дій.
 
“Мабуть, Путін розпалює дискусії про припинення вогню передусім як частину інформаційної операції, спрямованої на посилення розколу між Україною та її прихильниками, зображуючи Київ не бажаючим розмовляти”, – додали в Інституті вивчення війни.
 
Ключові висновки ISW до п’ятниці, 9 грудня: 
  • Позиція Путіна в російському інформаційному просторі продовжує вагатися між підтримкою російського міністерства оборони (МО) та підтримкою націоналістичної та підтримкою націоналістичної та провоєнної спільноти мілблогерів.
  • Представники нацменшин вирушають до України непропорційно частіше, ніж росіяни.
  • Російські чиновники посилили чинне законодавство, щоб придушити внутрішнє інакомислення.
  • Москва надає безпрецедентний рівень військової та технічної підтримки Ірану в обмін на системи озброєнь іранського виробництва.
  • Російські війська створили оборонні рубежі Сватового, а українські війська вели наземні наступи поблизу Кремінної.
  • Російські війська продовжили наземні атаки поблизу Бахмута та Авдіївки та, ймовірно, зайняли позиції на острові на захід від Херсона серед річки Дніпро.
  • Кампанія українських військ із блокування російських військових активів та логістичних центрів на півдні України, ймовірно, погіршила російські сили, їхні лінії матеріально-технічного забезпечення та моральний дух РФ загалом.
  • Путін подвоїв заяви про те, що Росія не проводитиме другої хвилі мобілізації.
  • Окупанти продовжували посилювати фізичний, правовий та соціальний контроль над захопленими територіями.
Напередодні Путін заявив, що Росія може розглянути питання про офіційне включення до своєї військової доктрини можливості завдання превентивного ядерного удару з метою роззброєння противника.
 
Раніше він заявив, що ризик атомної війни зростає, і назвав арсенал Росії “стримуючим фактором” у конфліктах. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *