МВФ закликав наростити фіндопомогу Україні

МВФ закликав наростити фіндопомогу Україні

Фото: Unsplash
МВФ закликає збільшити фінансову допомогу Україні

Через російські атаки на об’єкти енергоінфраструктури, Україна потребуватиме більшої допомоги, ніж зараз, вважають експерти.

Збитки від російських атак на інфраструктуру України збільшують обсяги допомоги, якої Україна потребує напередодні зими. Про це у четвер, 1 грудня, заявила голова Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, повідомляє Reuters.
 
Вона висловила сподівання, що міжнародні партнери продовжуватимуть надавати необхідну підтримку Україні.
 
“Україна не може прожити цей рік без фінансової підтримки”, – наголосила вона, високо оцінивши кроки, які Україна робить для запровадження чітких механізмів відстеження потоків допомоги в країну та забезпечення звітності за величезні суми.
 
 
Георгієва зазначила, що МВФ уже надав Україні $2,7 мільярда екстреного фінансування та погодив моніторингову програму, яка відкриє шлях до офіційної програми фінансування.
 
“Ми у МВФ наполегливо працюємо, щоб посилити власну підтримку України. Україна у жахливій ситуації з погляду доступу до електроенергії, опалення, води. Темно, холодно, страшно через бомбардування”, – наголосила глава МВФ.
 
Вона ж зазначила, що за попередніми підрахунками, атака РФ на громадянську інфраструктуру України збільшила обсяг допомоги, якої потребує країна, щонайменше на $1 мільярд.
 
У свою чергу, президент Світового банку Девід Малпас повідомив, що Світовий банк виділив Україні $18 мільярдів, причому значна частина з них надійшла зі Сполучених Штатів та Європи.
 
Він додав, що не помітив утоми світової спільноти від необхідності надавати допомогу Україні, незважаючи на величезні витрати на війну. У той самий час є “гігантське розчарування” Росією через продовження нею війни.
 
“Це жорстока війна, яка викликає велике розчарування”, – сказав Малпас, додавши, що російські офіційні особи тепер є ізгоями.
 
Зазначимо, уряд Канади завершив розміщення п’ятирічних суверенних облігацій на 500 млн. канадських доларів (близько $370 млн.) для допомоги Україні. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *