ЗМІ дізналися про переговори Пентагону з Міноборони РФ

ЗМІ дізналися про переговори Пентагону з Міноборони РФ

Фото: Википедия
Пентагон ініціював розмову з Міноборони РФ

Такі переговори з початку війни в Україні відбулися лише раз і були ініційовані американською стороною.

Військові США під час війни в Україні один раз використали свою гарячу лінію для переговорів із військовим керівництвом РФ. Причиною ймовірно стало занепокоєння США щодо російських військових операцій, спрямованих на критичну інфраструктуру України. Про це у понеділок, 28 листопада, повідомляє Reuters.
 
За даними агентства, дзвінок ініціювали США, проте невідомо, яка саме діяльність Росії викликала занепокоєння американців. Вони відмовилися уточнити цю інформацію, проте видання припускає, що стурбованість викликали інциденти, пов’язані із бойовими діями росіян проти критичної української інфраструктури.
 
Серед таких операцій з боку РФ Reuters називає ситуацію навколо Запорізької АЕС України, а також підрив Каховської дамби, яка тримає величезне водосховище на півдні України.
 
Видання пише, що існують і інші військові канали комунікацій між Пентагоном і Міністерством оборони Росії, але вони непостійні і рідкісні. Так, кілька розмов відбулося між міністром оборони США Ллойдом Остіном та міністром оборони Росії Сергієм Шойгу. Також двічі з початку війни говорили голова Об’єднаного комітету начальників штабів США, генерал Марк Міллі та начальник Генштабу російської армії генерал Валерій Герасимов. Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван та директор ЦРУ Білл Бернс також контактували з російськими офіційними особами.
 
“Тим не менш, американо-російські відносини перебувають на найнижчому рівні з часів холодної війни. Так, Державний департамент США заявив, що Москва відклала переговори в Каїрі, які мали бути спрямовані на відновлення інспекцій з ядерної зброї. У російському МЗС підтвердили перенесення переговорів. Жодна сторона не повідомила причини”, – йдеться у повідомленні.
 
Свою думку щодо використання лінії деконфліктної ситуації американських та російських військових висловив виданню Олександр Вершбоу, колишній посол США у Москві та колишній вищий чиновник Пентагону та НАТО. Він зазначив, що гаряча лінія мала зосередитися на щоденних операціях – на відміну від стратегічних розмов між чиновниками такого рівня, як Міллі та Герасимов.
 
“Ми бачили це у Сирії, де наявність прямого оперативного каналу може принаймні прояснити наміри під час швидкоплинної ситуації, коли, можливо, Вашингтон спить”, – зазначив Вершбоу.
 
Раніше у Пентагоні заявили, що війна в Україні вплине на ситуацію у сфері світової безпеки у XXI столітті.

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *