Загрожує розвал? Що відомо про кризу в ОДКБСюжет

Загрожує розвал? Що відомо про кризу в ОДКБ

Путін розмовляє з Пашиняном

Під час засідання ОДКБ прем’єр-міністр Вірменії зробив демарш, а Лукашенко поміркував про розпад організації.

Напередодні завершився саміт країн Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ). Цей з’їзд відзначився кількома скандалами. Зокрема прем’єр-міністр Вірменії відмовився підписувати проекти двох підсумкових документів ОДКБ. На це речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Нікол Пашинян трактує роботу організації в цьому питанні як “фіаско”. Чому в ОДКБ існують розбіжності і чи загрожує розвал організації розбирався Кореспондент.net.

Чому Пашинян не підписав декларацію

Прем’єр Вірменії Нікол Пашинян на саміті відмовилася підписувати декларацію ОДКБ та документ про спільні заходи щодо надання допомоги своїй країні після того, як інші члени організації не захотіли підтримати запропоновані Єреваном поправки до цих документів.

Пашинян закликав членів ОДКБ дати оцінку діям Азербайджану, які він охарактеризував як агресію проти Вірменії.

“Політична оцінка необхідна, перш за все, з моральної точки зору, оскільки це має бути логічним проявом союзницьких відносин. Звичайно, це важливо і з погляду відновлення територіальної цілісності нашої країни, але це прагнення саме собою не означає військового втручання”, – зазначив він.

Пашинян також вимагає, щоб ОДКБ провела політико-дипломатичну роботу з Азербайджаном, щоб він вивів війська з її територій. Відмова від такої позиції може розцінюватись як “відмова ОДКБ від союзницьких зобов’язань”, сказав він.

Оскільки пропозиція Вірменії не була підтримана, Пашинян відмовився підписувати підсумкові документи саміту у початковій версії.

Курйоз із Путіним

Під час спільного фото на сесії ОДКБ Пашинян намагався якнайдалі відсунутися від російського президента Володимира Путіна. На відео помітно, що Пашинян стоїть праворуч від Путіна і намагається відсунутися. Він попросив президента Киргизстану Садира Жапарова відійти правіше.

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон, який стояв з іншого боку від російського диктатора, також зберіг велику дистанцію. Інші лідери стоять близько один до одного.

Лукашенко допустив розпад ОДКБ

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що стає все більш поширеною думка, що якщо Росія програє війну в Україні, то ОДКБ розвалиться.

“Якщо Росія переможе – ОДКБ житиме, якщо, не дай Бог, не переможе – ОДКБ існувати не буде. І в наших країнах теж багато гарячих голів почали обговорювати цю проблему. Відчуваю, що ми дійшли єдиної думки, що якщо, не дай Бог, звалиться Росія, то під цими уламками наше місце”, – сказав він.

Лукашенко також додав, що таких розмов не має бути, а “ОДКБ існуватиме, і ніхто ніде не впаде”.

Реакція Кремля

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що демарш Вірменії не вплине на існування організації.

“Так, прем’єр-міністр Вірменії виступаючи на вузькому складі сказав, що скоріше готовий трактувати як фіаско роботу ОДКБ щодо ситуації між Вірменією та Азербайджаном. Це думка вірменської сторони, це право вірменської сторони так розцінювати ситуацію”, – наголосив він.

За словами Пєскова, із заявою Лукашенка можна частково погодитись.

“Можна погодитись із застереженням, що успіх спецоперації сумнівів не викликає”, – зазначив він.

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *