Закупівля залізобетонних плит – Укртрансгаз провалив великий тендер

Акціонерне товариство “Укртрансгаз” провалило закупівлю залізобетонних дорожніх плит ПД 2-9,5 на 21,17 мільйона гривень в рамках оголошеного тендеру в липні 2022 року.

Про це повідомляє РБК-Украина, посилаючись на активіста Дмитра Жило у соцмережі Facebook.

За його словами, така ситуація говорить про тендерну змову між “Укртрансгаз”, ТОВ “ЗЗБВ “ДЕК” та ТОВ “Альянс будівельників України”, про що свідчать певні ознаки.

Зокрема, він звернув увагу на те, що “Укртрансгаз” намагався провести закупівлю за завищеною ціною майже на 5 мільйонів гривень, а коли це не вдалося – відмінив торги, при цьому розкривши цінові пропозиції учасників.

За вимогами тендеру, вартість однієї плити визначено в розмірі 8452,17 гривні. Загалом планували придбати три лоти по 2 505 плит для постачання трьом підрозділам компанії.

У торгах хотіли взяти участь на перший і третій лоти – 11 учасників, на другий – 10 учасників.

Через місяць після подання документів “Укртрансгаз” відхилив усі пропозиції та визначив переможців – ТОВ “Завод залізобетонних виробів “Дорожні та енергетичні конструкції” і ТОВ “Альянс будівельників України”.

Представники одного з учасників, пропозиція якого була відхилена, подали скаргу на дії “Укртрансгазу” до АМКУ. У скарзі вони звернули увагу, що інші учасники тендеру були відсторонені з надуманих причин, а “Укртрансгаз” не навів аргументів для дискваліфікації.

Крім цього, згідно з документом, ТОВ “Завод залізобетонних виробів “Дорожні та енергетичні конструкції” (ТОВ “ЗЗБВ “ДЕК”), який відповідно до наданих документів є виробником залізобетонних дорожніх плит ПД 2-9,5, на вимогу тендерної документації підготував паспорти на запропонований товар, в якому була зазначена кількість плит відповідно до тендера, а дата паспорта була датована попереднім днем до дати подачі пропозиції.

При цьому інший переможець ТОВ “Альянс будівельників України”, який запропонував для постачання плити виробництва ТОВ “ЗЗБВ “ДЕК”, не лише надав ті самі паспорти, які були підготовлені ТОВ “ЗЗБВ “ДЕК” для участі в той самій закупівлі, але й надав ці паспорти завірені підписом та печаткою ТОВ “ЗЗБВ “ДЕК”.

Антимонопольний комітет ухвалив рішення відхилити пропозицію ТОВ “Альянс будівельників України” та відновити пропозицію ТОВ “ЗЗБК “Еталон”. Однак за кілька годин до наступного аукціону “Альянс будівельників України” написав вимогу до “Укртрансгазу” про те, що пропозиція другого переможця ТОВ “ЗЗБК “ДЕК” не відповідає вимогам замовника, на що замовник погодився, скасувавши тендер взагалі.

“Оголосити тендер, відхилити пропозиції майже всіх учасників з надуманих обставин. Протягнути дві пропозиції з ніякими документами, які видно неозброєним оком та не прикриваючись в зговорі. Отримати десятки вимог, програти оскарження в Антимонопольному комітеті. Прийняти відвертий злив одного учасника в зговорі на іншого, з питання, строк за яким сплинув місяць назад, яке відповідно до Законодавства не мали право навіть розглядати. Провести аукціон, розголосивши усі ціни, а потім скасувати торги”, – наголосив активіст.

Він також звернувся до керівника “Укртрансгазу” Сергія Переломи з проханням звернути увагу на дії підлеглих, які могли вплинути на результати тендеру.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *