Карні злочинці в російській армії

У російську армію почали активно набирати злочинців, забираючи їх прямо з місць ув’язнення. Йдеться не лише про ПВК, а й про армійські підрозділи, що свідчить про колосальну нестачу “м’яса”. Втім, такий “інноваційний” підхід Кремля веде до хаосу всередині окупантських збройних сил. Днями з частини козачого загону “Дон”, розташованої в окупованому Херсоні, разом зі зброєю втекла група російських військовослужбовців, підозрюваних у скоєнні тяжких злочинів. Фотографії орієнтувань опублікували у кількох телеграм-каналах. Їх також опублікувала голова фонду “Русь, що сидить” Ольга Романова. Чому факти відкритого відправлення на війну проти України зеків вже скоро можуть стати для росіян “повсякденністю” і до чого це може призвести, читайте в колонці військово-політичного оглядача групи “Інформаційний опір” Олександра Коваленка.

Із самого початку, коли Пригожин та його люди почали їздити по в’язницях та “мобілізувати” там злочинців, стало зрозуміло, в якому відчайдушному становищі опинилася окупанти. До цього в російських регіонах йшла прихована мобілізація, спроби сколотити так званий “третій армійський корпус” з незрозуміло кого, але ці спроби провалилися через відсутність бажаючих навіть у депресивних регіонах.

Коли на війну проти України почали відправляти зеків, засуджених за важкими статтями (насильницькі злочини – бандитизм, грабежі та вбивства), було зрозуміло, що початок втеч зі зброєю – це лише питання часу. Сумнівно, що “бувалий” зек охоче прийме умови військової дисципліни і смиренно погодиться лягти в український чорнозем на користь інтересам кремлівських “стратегів”.

З точки зору військової психології, злочинці і військові (навіть нещодавно “мобілізовані”) – це люди з різних “планет”. У них зовсім різні цінності та сприйняття життя. Зеки не поважатимуть російських офіцерів. Особливо тих, хто нещодавно вийшов із військового училища. Всаджувати цей контингент в один окоп з рештою солдатів і офіцерів – одразу провокувати конфлікти. Хоча зеки, як повідомляється, воюють під “суворим наглядом” бойовиків “Вагнера”, але в бойових умовах встежити за кожним фізично неможливо. Не кажучи вже про те, що головорізи “Вагнера” від карних злочинців мало чим відрізняються.

Читайте також: Росія кинула на передову тисячі зеків: що зараз відбувається на сході України

Не виключено, що багато “кримінальних добровольців” спочатку погодилися на умовляння Пригожина та інших рекрутерів з ПВК “Вагнер” виключно заради втечі. Адже брали саме засуджених на тривалі терміни, наївно вважаючи, що ці відморожені зможуть хоч якось вплинути на ситуацію на фронті. Нічого дивного в тому, що вони, збивши банду, зі зброєю в руках біжать “гастролювати” за лінію фронту.

Швидше за все, історія в Херсоні це не перший і точно не останній такий епізод у російській окупаційній “армії”, яка остаточно перетворилася на бандитське угруповання вбивць, ґвалтівників та мародерів. Чим важча для росіян ситуація на фронті, тим більше буде таких “гастролерів”, які втікають зі зброєю вглиб окупованих українських територій та РФ.

Окупанти та російська “поліція” заперечують факти таких втеч, але іншого від них чекати безглуздо. Крім суто кримінальної складової подібні “призови” кримінальників у російську армію підривають моральний рівень, дисципліну та боєздатність окупантів. Варто нагадати, що в радянській армії таке явище як “дідівщина” виникло саме після того, як на термінову службу почали закликати кримінальників, що відсиділи. Тепер окупаційна армія стане ще менш дисциплінованою та боєздатною.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *