Путін тріумфує. ЗМІ про пуски ракет КНДР на ЯпоніюСюжет

Путін тріумфує. ЗМІ про пуски ракет КНДР на Японію

Фото: Getty Images
Північна Корея вдруге за тиждень запустила ракети

Північна Корея, яка оголосила себе ядерною державою, протягом останніх двох тижнів запустила кілька балістичних ракет.

Північна Корея продовжила серію ракетних випробувань. 6 жовтня Пхеньян запустив дві балістичні ракети малої дальності у бік Японського моря. Одна з ракет пролетіла 350 км на максимальній висоті 80 км, друга – 800 км при висоті максимум 60 км.

Як зазначає агентство Reuters, запуск ракет у четвер стався приблизно за годину після того, як Північна Корея засудила США у зв’язку зі зверненням до Ради безпеки ООН. Пхеньян заявив, що вважає запуски ракет “справедливим” заходом протидії спільним навчанням США та Південної Кореї, вважаючи, що їхні маневри посилюють напруженість у регіоні.

КНДР також засудила Сполучені Штати у зв’язку з передислокацією авіаносця USS Ronald Reagan до східного узбережжя Корейського півострова. До цього судно вперше за чотири роки прибуло до Південної Кореї та взяло участь у спільних морських маневрах південнокорейських та американських військ. Очікується, що авіаносець буде задіяний у навчаннях Південної Кореї та Японії у міжнародних водах.

Південнокорейські збройні сили назвали черговий запуск ракет “серйозною провокацією” і заявили, що це “загрожує не лише миру та стабільності на Корейському півострові, а й міжнародній спільноті”. Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда назвав неодноразові запуски ракет Північною Кореєю протягом короткого проміжку часу “абсолютно неприйнятними”.

Нинішній запуск став уже шостим за останні два тижні – відколи КНДР оголосила себе ядерною державою. 4 жовтня Північна Корея запустила міжконтинентальну балістичну ракету, яка здолала близько 4,5 тисяч кілометрів над територією Японії та впала у Тихому океані. Про це докладно у матеріалі Ядерна провокація.

У відповідь США та Південна Корея провели військові навчання, у тому числі, по два випробувальні запуски ракет класу земля-земля. Американські та південнокорейські ракети типу ATACMS були направлені у бік Японського моря.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що якщо Північна Корея продовжить “йти обраним шляхом”, то “це тільки посилить засудження, ізоляцію та кроки, які робляться у відповідь на їхні дії”.

Після останніх запусків балістичних ракет Північною Кореєю Сполучені Штати направили у води поблизу Корейського півострова авіаносну ударну групу. Кореспондент.net зібрав реакцію міжнародної преси.

 

Чи можуть північнокорейські ракети досягти континентальної частини США?

Wall Street Journal, США

Ракета Хвасон-15 потенційно може вразити будь-яку точку США, згідно з оцінкою збройних сил США в Кореї… Експерти з ракет оцінюють її дальність у 8,1 тисяч миль і кажуть, що північнокорейська міжконтинентальна балістична ракета може вразити материкову частину США менш ніж через 30 хвилин після запуску. Пхеньян знаходиться більш ніж за п’ять тисяч миль від західного узбережжя США.

У січні 2021 року Кім поставив за мету збільшити дальність польоту приблизно до 9,3 тисяч миль. Повномасштабні випробування міжконтинентальних балістичних ракет у березні 2022 року показали таку потенційну дальність.

Північна Корея має різноманітний арсенал балістичних ракет. За словами експертів із озброєння, переважна більшість випробувань, проведених КНДР останніми роками, були спрямовані на посилення ракет меншої дальності, багато з яких можуть стати ядерними. Пхеньян заявив про успіх запуску ракет з підводних човнів та поїздів, а також про здатність маневрувати ракетами, щоб ухилятися від ППО США чи Південної Кореї.

Вирішується доля України. ЗМІ про ядерні загрози РФ

Багато з нещодавно представлених ракет працюють на твердому, а не на рідкому паливі, що робить зброю мобільнішою і часто швидшою у розгортанні.

Але міжконтинентальні балістичні ракети на даний момент покладаються на рідке паливо, а це означає, що їх повинен супроводжувати караван транспортних засобів для транспортування та заправки паливом перед запуском, що полегшує їх виявлення та потенційний припинення.

Згідно з щорічною оцінкою загроз розвідувальною спільнотою США, опублікованою в березні, Північна Корея залишається “руйнівним гравцем на регіональній та світовій аренах”.

 

Не варто недооцінювати небезпеку

Polityka, Польща

Вже бувало так, що Північ провокував ескалацію, загрожував війною, застосовував бомби і ракети, а потім “героїчно” запобігав глобальному конфлікту і починав запобігливо висувати свої вимоги… Зараз обставини такі, що у зв’язку з блокуванням з боку Росії ООН жодних нових санкцій запровадити не може…

Можливі показові військові маневри, як прольоти ВПС США або Південної Кореї поблизу кордонів КНДР. Але тепер така гра стає небезпечнішою. Легко можуть статися помилки, у тому числі неправильна інтерпретація ходів противника, яка може мати згубні наслідки. У таких умовах шантаж може стати самоздійснюваним пророцтвом.

 

Кім Чен Ин відчув себе сильним як ніколи раніше

Німеччина, Deutschlandfunk

Диктатор Кім [продовжує] безсоромно озброюватися ядерною зброєю та ракетами, щоб безпосередньо загрожувати материковій частині США. Розрахунок на те, що за Пакистаном США визнають Північну Корею ядерною державою – і скасують санкції ООН.

Нових санкцій Кім може не боятися – Китай і Росія заблокують подібні рішення в Раді Безпеки ООН. Їхні президенти Сі та Путін з радістю спостерігають за тим, як США, Японія та Південна Корея нічого не можуть протиставити цій північнокорейській стратегії.

Російський ядерний удар. Як дадуть відповідь США та НАТО

Союзникам не потрібна гаряча війна на Корейському півострові. Тому в них немає іншого виходу, крім безпорадно дозволити Кіму творити все, що йому заманеться.

 

КНДР намагається легалізувати ракетні запуски

Washington Post, США

Послідовні та наполегливі заяви Північної Кореї про те, що її запуски ракет є відповіддю на спільні навчання США та Південної Кореї, є частиною довгострокової стратегії Північної Кореї щодо встановлення знаку рівності між їхніми незаконними провокаціями та спільними військовими навчаннями Вашингтона та Сеула, сказав Го Мен Хен, старший науковий співробітник Інституту політичних досліджень Асан у Сеулі.

Го додав, що заява міністерства закордонних справ Північної Кореї у четвер “точно перегукується з тезами, покликаними створити уявлення про те, що навчання та провокації еквівалентні, хоча насправді це не так”.

 

Необхідно реагувати санкціями та залякуванням

Times, Великобританія

Прикладом тут можуть бути серйозні санкції, за допомогою яких в 2015 році вдалося змусити Іран сісти за стіл переговорів. У той самий час адміністрації Байдена слід продовжувати військові навчання зі своїми союзниками у регіоні – і надавати цим союзникам дієву підтримку.

Стратегія стримування – це довгострокова стратегія, яка не має гарантій успіху. Але основною передумовою мирного світового порядку є запобігання помилковим судженням агресора та покарання за кожне порушення міжнародних угод. Це єдина розумна позиція щодо тоталітарного режиму в Пхеньяні, який так і шукає сварки.

 

Карт-бланш для Кіма

Le Monde, Франція

Пхеньян також робить все, щоб не стимулювати Китай, свого традиційного партнера. У листі до голови КНР Сі Цзіньпіну з нагоди 73 річниці заснування Китайської Народної Республіки від 1 жовтня Кім Чен Ин назвав відносини з Пекіном “непереможною дружбою”.

Путін загрожує ядерною зброєю. Чи застосує він його

На цьому тлі здається вкрай малоймовірним, що Москва та Пекін голосуватимуть за санкції проти Пхеньяну у Раді Безпеки ООН. Це дає Північній Кореї карт-бланш у плані продовження розробки ядерної зброї та ракет.

 

Загроза з боку КНДР зближує США, Японію та Південну Корею

Japan Times, Япония

Хоча Пхеньян традиційно прагнув убити клин між Вашингтоном, Токіо та Сеулом, його войовнича риторика та численні провокації можуть мати протилежний ефект.

Випробування озброєння Північною Кореєю зближують США та їхніх головних азіатських союзників, адже Японія та Південна Корея відклали убік давні політичні розбіжності – принаймні на даний момент – щоб зосередитися на взаємних безпекових інтересах.

“Після кількох років без зв’язку через політичні розбіжності японо-корейські відносини в галузі оборони все більше йшли траєкторією після інавгурації президента Південної Кореї Юн Сук Єля в травні”, – сказав Джон Бредфорд, військовий експерт і колишній країновий директор з Японії в канцелярії міністра оборони США.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *