InformNapalm закликав запровадити санкції РНБО проти російських операторів грального ринку

Історія із позбавленням російської беттингової компанії 1XBet української ліцензії ще не закінчилася і вважати сам факт перемогою ще зарано. Оскільки російські оператори грального ринку мають перебувати під санкціями РНБО. Причому не лише юридичні особи, а й їхні фізособи-власники.

Про це заявив Михайло Макарук з InformNapalm в ефірі youtube-шоу Курбанова Live.

Він нагадав, що компанії, подібні до 1Xbet, які за родом своєї діяльності збирають персональні дані -це пряма загроза національній безпеці України: “Ми не маємо права допустити, щоб ФСБ та ГРУ Росії мали змогу проводити свої спецоперації в Україні, оперуючи чутливими даними українців”.

Макарук нагадав, що ще у 2017 його спільнота серед інших громадських організацій та активістів домагалася санкцій проти російських компаній та соцмереж: вКонтакте, Яндекс та інших. І тоді РНБО, яку очолював Олександр Турчинов, санкції таки запровадили.

“Ми наполягаємо на повній забороні російським компаніям працювати в Україні”, – наголосив Михайло Макарук.

Він додав, що однією з наймасштабніших операцій ФСБ і ГРУ РФ було масове заведення на український ринок азартних ігор великих російських операторів, яким за родом діяльності необхідно збирати персональні дані: “ГРУ та ФСБ “на халяву” отримують персональні дані тих, хто програв якусь копійку…Ви отримуєте будь-які наслідки – це коригувальники вогню, виконавці терактів, це агентура”.

Макарук нагадав, що саме спільнота InformNapalm довела зв’язок 1XBet з Росією, що дозволило КРАІЛ відібрати у них ліцензію.

Михайло Макарук додав, що “хотілося б подякувати РНБО, СБУ, Мінфіну та іншим організаціям, які входять до РНБО, але на жаль поки нема за що”.

“Ми вважаємо, що російські оператори грального бізнесу мають бути під санкціями РНБО. Не лише їх юрособи, а й фізичні власники” – наголосив Михайло Макарук.

“У них забрали ліцензію, Кабмін пише “ми забиратимемо ліцензію”, публікує список операторів російського ринку. Я відкриваю список, який публікує Шмигаль, а там немає 1XBet” – розповів Макарук і нагадав, що Володимир Зеленський закликав “негайно розібратися”.

Український Forbes у своєму розслідуванні про найбільший ІТ-холдинг України Techiia згадував про те, що російський букмекер 1XBET планував працювати в Україні через юрособу ТОВ “Твоя беттінгова компанія”, яка повністю належить Цибіну Сергію, який у 2018 був керівником -ЕСТЕЙТ”. Співзасновник TECHIIA Юра Лазебніков був директором “МЕ-ЕСТЕЙТ” у 2018-2020.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *