Від Міністра фінансів до посла України: Декларація, компромат і особисте життя Оксани Маркорової

1. Кар’єра2. Прибуток3. Досьє: сім’я, особисте життя Маркарової4. Що вдалося зробити

Дата народження політика – 28 жовтня 1976. Інформації про батьків немає.

Дитинство Маркарової Оксани Сергіївни проходило на заході України в Рівному – одному з найзагадковіших та неповторних міст нашої країни. Оксана залишила рідний дім в 1993 році. Приїхала до Києва вступати до Києво-Могилянської Академії на екологічний факультет. Отримавши диплом, подальше навчання продовжила за кордоном.

1999-2002 – здобувала освіту в університеті в Блумінгтоні (штат Індіана. По закінченню їй вручили диплом магістра (MPA) з управління міжнародними фінансами.

Тоді ж Оксана була членом Pi Alpha Alpha. РАА – почесне товариство з громадських питань і адміністрації. В свої ряди приймає видатних учнів, аспірантів державного управління, публічної політики та державних справ.

Кар’єра

Отримуючи другу вищу освіту, Маркарова паралельно працювала в Міжнародній фундації виборчих систем. Також займала посаду в консалтинговій компанії Chemonics Intl.Inc (1996-1998 р) працюючи над програмою, яка називалася «Українська аграрно-товарна біржа». Отримала досвід у Світовому банку Вашингтона (Сполучені Штати Америки).

Оксана Маркарова

Потім почала працювати консультантом з питань економіки, а також менеджером по зовнішнім зв’язкам у Western NIS Enterprise Fund (американський фонд). Закінчивши університет, Оксана прийняла рішення працювати на батьківщині і повернулася назад в Україну. Адже Україна її справжня батьківщина. Там продовжила працювати в Western NIS Enterprise Fund. Але змінила попередню посаду на вакансію «менеджер з корпоративних відносин», а також зовнішніх зв’язків.

До 2014 року Оксана була головою правління і президентом «ІТТ Інвест» (ITT Investments Group). З 2012 значилася учасником спостережної ради «Актив-банку», 2014 р – очолила його.

2015 – біографія Оксани Маркарової змінилася. Вона почала свою роботу в держсекторі економіки.

Міністерство фінансів на той момент очолювала Наталя Яресько. У пресі писалося, що саме завдяки Наталії Яресько, Оксана Маркарова погодилася перейти в держсектор економіки.

Сама Маркарова прокоментувала ситуацію наступним чином: «Мене запрошували в держсектор і раніше (2004 рік), проте прийняла рішення про перехід саме завдяки пропозиції Яресько».

Весна 2016 р. – Олександр Данилюк обраний міністром фінансів України. Оксана Маркарова стала його першим заступником. Після зняття Данилюка з посади, поставлена в. о. міністра фінансів України.

Осінь 2018 – обрано парламентом і призначена Міністром фінансів України.

Літо 2019 р. – новопризначений прем’єр-міністр Гончарук Олексій підписав указ про призначення Маркарової главою Міністерства фінансів, замість Олександра Данилюка. Варто відзначити, що Маркарова одна з небагатьох політиків мінфіну, які зберегли свої портфелі з приходом нової влади.

«Фінанси – це досить непроста сфера, що вимагає професіоналізму і хороших організаційних навичок, наявність ділових якостей, які прекрасно проявляє Оксана Маркарова», – прокоментував В. Гройсман.

Оксана Маркарова

Біографія Оксани Маркарової включає також членство в наглядових радах Укрексімбанку, Приватбанку, Ощадбанку, а також Укргазбанку аж до 13 грудня 2018 року.

Прибуток

За даними декларації України в 2017 році Оксана Маркарова заробила 598 тисяч, з них 151,2 тисяч гривень – відсотки від прибутку Акордбанк чоловіка, а 48,8 тисяч – відсотки Ощадбанку.

У власності сім’ї: 2 квартири у столиці та 1 у Львові, сто м. кв. землі в Тисовцях, житловий будинок 218,8 м. кв., житловий будинок 2131 м. кв., 5 земельних ділянок (Ворзель), приміщення в якому розташований «Музей преси» у Києві.

В сім’ї проживає племінний кінь. Чоловік колекціонує пам’ятні монети, ексклюзивні картини (983 шт.) і книжки (2000 шт.).

У декларації про доходи вказані наступні машини: Toyota Highlander, Mercedes-Benz, Honda Accord.

Після того, як Оксана Маркарова очолила посаду міністра фінансів до неї прикута загальна увага. Багато хто підозрює, що вона приховує достовірну інформацію про свої доходи (гріх багатьох міністрів України) і всіляко шукають компромат на Оксану Маркарову.

Досьє: сім’я, особисте життя Маркарової

Чоловік Оксани, Данило Волинець, український банкір, а також бізнесмен. З 2012-2014 р. подружжя були власниками «Актив-Банку». Після його ліквідації чоловік зайнявся розвитком Акордбанку.

Сім’я займається вихованням 4 діток – Данило (спільний син подружжя), донечки Лідія, Анна та Марія. Дві дівчинки – дочки чоловіка від першого шлюбу.

Маркарова – один із міністрів України, який воліє зберігати своє особисте життя в таємниці. Тому детальної інформації про сім’ю та її біографії не відомо.

Оксана Маркарова

Що вдалося зробити

На посаді заступника міністрів фінансів Маркарова ініціювала створення офісу для збільшення інвестицій в Україну (UkraineInvest). Також запропонувала Міністерству фінансів створення єдиного веб-порталу використання публічних коштів – Еdata.

Маркарова заслужила повагу і визнання колег, як великий професіонал у сфері фінансів і роботі з інвестиціями.

Наприкінці листопада 2020 року  міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив у фейсбуці, що «запропонував кандидатуру Оксани Маркарової» в якості «нового Посла України в США». І підкреслив, що це «буде перша в історії Пані Посол України в США».

25 лютого 2021 року указом президента Володимира Зеленського призначена Надзвичайним і Повноважним Послом України в Сполучених Штатах Америки.

Теми: # оксана маркарова біографія, # оксана маркарова, # Міністр, # кабінет міністрів україни, # досьє

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *