Підтримують війну. Східна Європа закрилася для росіянСюжет

Підтримують війну. Східна Європа закрилася для росіян

Фото: Getty Images
Польща та країни Балтії закрили кордон для росіян

Обмеження на перетин сухопутного кордону з Естонією, Литвою, Латвією та Польщею набудуть чинності в ніч проти 19 вересня.

Естонія, Латвія, Литва та Польща вирішили закрити в’їзд для росіян із туристичними шенгенськими візами. Ці країни виступали за повну заборону в’їзду до Євросоюзу, це рішення не було підтримано іншими країнами. Натомість Євросоюз вирішив призупинити з Росією угоду про спрощену видачу віз. Кореспондент.net розповідає подробиці.

 

Неприпустимо, доки в Україні вбивають людей

Естонія з 19 вересня заборонить в’їзд до країни росіянам із туристичними шенгенськими візами, незалежно від країни видачі, заявив міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу у четвер, 8 вересня. До заборони також приєднаються Латвія, Литва та Польща.

Заборона не поширюватиметься на тих, хто їде відвідати родичів, а також хоче в’їхати з гуманітарних причин.

“У Естонії є політична воля, яку ми реалізуємо у правовому полі. Вночі з 18 на 19 вересня почне діяти заборона на в’їзд до Естонії через шенгенський зовнішній кордон для громадян РФ незалежно від того, яка країна видала шенгенську візу”, – цитує Рейнсалу телеканал. ERR.

Однією з причин такого рішення прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас назвала питання безпеки, оскільки, крім повномасштабної війни проти України, Росія також веде гібридну війну.

На прес-конференції прем’єр послалася на дані досліджень, згідно з якими понад 70 відсотків росіян підтримують війну в Україні. “Поїздка до Європейського союзу – це не право людей, а привілей”, – вкотре наголосив він.

Говорячи про рішення, прем’єр Естонії зазначила, що після неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС минулого тижня, на якому домовилися призупинити спрощений візовий режим із Росією замість запровадження повної заборони на в’їзд усіх громадян РФ, Єврокомісія визнала право прикордонних країн приймати обмеження на національному рівні. .

Водночас, Каллас додала, що Естонія та інші сусідні з Росією країни продовжать шукати спільний підхід до візових питань на рівні Євросоюзу.

“Неприпустимо, що поки людей в Україні мучать та вбивають, громадяни держави-агресора Росії можуть вільно подорожувати ЄС”, – цитує агентство Reuters заяви уряду Польщі.

Раніше до ініціативи країн Балтії, окрім Польщі, збиралася приєднатися Фінляндія, з якої до ЄС найбільше потрапляє росіян. Співрозмовник ERR припустив, що Фінляндія приєднається згодом, коли після закриття кордонів чотирма країнами кількість російських громадян, що їхали до неї, зросте ще більше.

У європейській пресі здебільшого підтримують візовий бан. Так, німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung критикує Західну Європу за їхню позицію та закликає прислухатися до східних європейців.

“Німеччина та Франція досі вірять у те, що на інші народи можна впливати педагогічно, тоді як східні європейці продовжують робити ставку на тиск. І справді, вельми сумнівно, щоб поїздка у відпустку до ЄС змогла прокласти дорогу до “серців і умам” росіян, – як вважають [міністри закордонних справ] Бербок і Колона. Хіба Берлін не обіцяв у майбутньому уважніше прислухатися до партнерів зі Східної Європи?”, – пише газета.

Данська газета Jydske Vestkysten також закликає владу своєї країни в майбутньому не видавати віз росіянам.

“Віра в те, що демократичний світ може послужити “джерелом натхнення”, – це ілюзія. Немає жодних ознак того, що в Росії є хоч скільки-небудь серйозний опір жахам, що творяться в Україні. Навпаки, переважна більшість росіян, як і німці в час Другої світової війни, схоже, вірять у те, що борються за праву справу”, – пише автор.

При цьому США кардинально інша позиція. Координатор зі стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки США Джон Кірбі минулих вихідних сказав, що Вашингтон проти рішення ЄС щодо російських віз.

Ми ввели візові обмеження для окремих росіян. Ми вважаємо, що це інструмент, який допомагає притягувати Путіна до відповідальності за те, що він робить в Україні. Але ми не вважаємо, що притягувати до відповідальності всіх росіян за дії Путіна – це продуктивний захід. Ми вважаємо, що [візове питання] не слід перетворювати на війну з усім російським народом”, – сказав Кірбі.

За словами представника Білого дому, “безпричинну війну в Україні насаджують президент Росії та його наближені. І самі росіяни не повинні внаслідок цього страждати”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *