Запорізька АЕС – чи є загроза ядерної катастрофи – заява Зеленського

Російська Федерація може спровокувати найбільшу в історії ядерну аварію на Запорізькій атомній електростанції.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час конференції союзників України із країн Північної Європи.

“Якщо радянська влада намагалася приховати Чорнобильську катастрофу та її повні наслідки, то російська влада значно цинічніша і небезпечніша: вона сама робить все, щоб ризик ядерної катастрофи став максимальним. І бреше всьому світу, що винен нібито хтось там інший”, – сказав він.

Український лідер наголосив, що необхідно захистити Європу від можливої загрози.

“А ймовірно, не тільки Європу, тому що Запорізька атомна станція в Україні – найбільша на нашому континенті, третя за розмірами у світі. Шість енергоблоків”, – додав Зеленський.

Він наголосив, що ЗС РФ використовує ядерний об’єкт для терору та озброєних провокацій.

“Росія перетворила атомну станцію на поле бою. Коли окупанти прийшли на Запорізьку АЕС, їхні танки обстріляли її. Прямим наведенням по станції. Розміщуючи бойову техніку на території станції, і навіть проводячи там утилізацію боєприпасів, російські військові не можуть не знати, що ставлять усю Європу під загрозу ядерної катастрофи”, – заявив глава держави.

За його словами, у Кремлі усвідомлюють можливі наслідки своїх дій.

“Ми переконані, що траєкторія крилатих ракет, якими Росія обстрілює територію України, невипадково пролягає над українськими АЕС. Все це – прояви російського ядерного тероризму. Росія стала державою-терористом і фактично тримає в заручниках атомні станції. Росія може спровокувати найбільшу в історії радіаційну аварію на Запорізькій атомній станції”, – наголосив Зеленський.

Він пояснив, що фактичні наслідки аварії можуть бути як від використання ядерної зброї, але без ядерного удару, і перевершать наслідки Чорнобиля.

“Ніхто з нас не зможе зупинити вітер, якщо він нестиме радіацію. Але ми всі з вами разом здатні зупинити державу-терориста. І чим швидше ми зупинимо Росію, тим швидше Європа і світ зможуть знову відчути безпеку”, – сказав президент.

Читайте також матеріал “Апострофа”: Росія – ядерний терорист: до чого призведе злочинний шантаж Кремля

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *