Зустріч Путіна та Лукашенка – про що домовилися диктатори

Росія найближчим часом передасть Білорусі тактичні ракетні комплекси “Іскандер М”, які можуть застосовувати балістичні та крилаті ракети, зокрема з ядерними боєголовками.

Про це заявив президент РФ Володимир Путін за підсумками зустрічі з білоруським диктатором Олександром Лукашенком, повідомляють російські ЗМІ.

Ми протягом найближчих місяців передамо Білорусі ракетно-тактичні комплекси “Іскандер-М”, які, як відомо, можуть застосовувати як балістичні, так і крилаті ракети, причому як у звичайному, так і в ядерному виконанні“, – заявив він.

Також Путін запропонував дообладнати на російських авіазаводах літаки СУ-25.

На озброєнні білоруської армії знаходиться досить велике угруповання літаків Су-25. Їх можна було б відповідним чином дообладнати та відповідним чином розпочати підготовку льотного складу“, – сказав Путін.

Лукашенко на зустрічі заявив Путіну, що блокада Литвою транзиту санкційних товарів до Калінінграда “схожа на оголошення війни”.

Нас дуже напружує та ситуація і та політика, яку проводять наші сусіди. Ви в загальних рисах знаєте: це керівництво Польщі й керівництво Литви. Політика на конфронтацію.. І вам їх вистачає, особливо в Україні. Останнім часом найманців найбільше з Польщі. Я не розумію, навіщо їм потрібна ця конфронтація. Але ясно, що за спиною стоять і підштовхують тощо. Але політика огидна, поведінка – агресивна. Те саме з Литвою. Наростає потік інформації про їхній замисел призупинити транзит із Росії через Білорусь до Калінінґрада, ізолювати Калінінґрад. Ну слухайте, це суголосно з оголошенням війни! Це ж неприпустимо подібні речі в сучасних умовах“, – заявив Лукашенко.

Путін також пообіцяв дати білоруській армії озброєння, щоб посилити так звану оборону “Союзної держави” на тлі дій Заходу.

Як повідомляв “Апостроф”, білоруське військо нечисленне і недостатньо укомплектоване для повноцінного вторгнення навіть за підтримки російських окупантів, проте Кремль все ж таки може змусити Лукашенка віддати злочинний наказ, вважає білоруський військовий експерт Ягор Лебядок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *