Вступ України до Євросоюзу – Україна може набути статусу кандидата в ЄС

Сьогодні, 23 червня, Європарламент підтримав надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС та прийняв відповідну резолюцію. Також відомство підтримало й надання статусу для Молдови.

Про це повідомляє “Апостроф”.

Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Євросоюзу.

Остаточне рішення щодо надання статусу кандидатів буде ухвалено на саміті країн ЄС, що проходитиме 23-24 червня у Брюсселі.

Зауважимо, що 23 червня у Брюсселі розпочалося дводенне засідання Європейської ради. Лідери 27 держав Євросоюзу мають вирішити, чи надавати Україні статус кандидата у члени блоку. Також головними темами саміту будуть російське вторгнення в Україну та блокування країною-агресором українських портів.

Для позитивного рішення щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС потрібна одноголосна підтримка всіх 27 держав Євросоюзу.

Які кроки чекають від України на шляху до вступу до ЄС

  • Прийняття та впровадження законодавства про процедуру відбору суддів Конституційного Суду України, включаючи процес попереднього відбору на основі оцінки їхньої чесності та професійних навичок відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії;
  • Завершення перевірки сумлінності кандидатів у члени Вищої ради юстиції та відбору кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  • Подальше посилення боротьби з корупцією, зокрема, на високому рівні. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
  • Забезпечення відповідності законодавства щодо боротьби з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF);
  • Прийняття комплексного стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектора як частини безпекового середовища України;
  • Має запрацювати “антиолігархічний” закон;
  • Необхідно привести законодавство про ЗМІ у відповідність до європейського аудіовізуального законодавства;
  • Необхідно завершити реформу законодавчої бази для національних меншин, яка зараз готується згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії та розробити механізми її впровадження.

Читайте також матеріал “Апострофа”: Єврокомісія дала добро: що далі чекає на Україну на шляху до Євросоюзу. Київ має всі шанси не лише набути статусу кандидата в ЄС, але й поборотися за повноцінне членство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *