Переговори Драгі з Путіним – стали відомі нові подробиці

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі під час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним не побачив надії на мир в Україні.

Про це розповів італійський прем’єр на пресконференції, пише газета “La Repubblica”.

Зазначається, що у розмові обговорювалися “розвиток ситуації в Україні, намагання знайти спільне вирішення поточної продовольчої кризи, а також її серйозних наслідків для найбідніших країн світу”. Це перша ініціатива, яку можна було б розпочати, щоб прийти до можливої співпраці між Росією та Україною щодо розблокування портів. Однак Путін сказав, що цього недостатньо для вирішення продовольчої кризи, тому що потреби більші. Прем’єр Італії натомість стверджував, що важливо хоча б експортувати застряглу пшеницю в портах, поки вона не згнила.

Та президент РФ запевняв, що нібито Росія відкриває гуманітарні коридори для виходу цивільних суден із портів Азовського та Чорного морів, а от українська сторона стала на заваді. Ще глава Кремля заявив, що готовий допомогти подолати продовольчу кризу за рахунок експорту зерна та добрив в обмін на зняття санкцій.

“Путін каже, що порти заблоковані, тому що їх замінували українці, але вони заблоковані, щоб запобігти нападу російських кораблів. Таким чином, співпраця може полягати в очистці портів і забезпеченні тим, що атак не буде. Була готовність Путіна йти в цьому напрямку, я закінчив розмову, сказавши, що зателефоную Зеленському… Чи бачив я проблиски миру в телефонній розмові з Путіним? Відповідь – ні”, – розповів Драгі.

Нагадаємо, що у Литві вважають, що НАТО чи Рада Безпеки ООН мають створити гуманітарні коридори для постачання зерна з портів України, заблокованих РФ. Крім того, постачання Україні необхідного озброєння дозволило б їй самостійно зняти блокаду.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *