Війна в Україні – зведення Генштабу на 26 травня, карта й останні новини

Триває 92-га доба протистояння українського народу російському вторгненню. На вечір четверга, 26 травня, ворог наступає на сході і завдає ракетних та авіаційних ударів по об’єктах інфраструктури на території України.

Про це Генеральний штаб ЗСУ повідомляє на своїй сторінці у Facebook.

На Волинському та Поліському напрямках, на території Брестської області, тривають тактичні навчання підрозділів сил спеціальних операцій, військово-повітряних сил і військ протиповітряної оборони збройних сил Республіки Білорусь.

На Сіверському напрямку ворог продовжує заходи інженерного обладнання позицій у прикордонних районах Брянської області РФ. Для посилення охорони кордону на зазначеному напрямку противник залучає підрозділи повітряно-десантних військ ЗС РФ. Противник і далі обстрілює з мінометів та ствольної артилерії позиції Сил оборони у прикордонних районах Сумської області.

На Харківському та Слов’янському напрямках противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих позицій та стримуванні просування наших військ, обстрілює українські позиції. З метою уточнення положення наших військ вів повітряну розвідку БпЛА типу “Орлан-10”. Здійснив дистанційне мінування на маршрутах можливого висування підрозділів Сил оборони України.

За підтримки артилерії ворог вів наступ у напрямку населеного пункту Богородичне (під Слов’янськом), успіху не мав, відійшов на позиції, що займав раніше.

На Донецькому напрямку ворог продовжує обстріли підрозділів наших військ, завдає ракетних ударів, веде розвідку, нарощує авіаційну підтримку, здійснює перегрупування військ. Посилює угруповання за рахунок переміщення резервних підрозділів.

На Лиманському напрямку противник зосереджував зусилля на вогневому ураженні наших підрозділів в районах Озерного та південніше Лимана.

На Сєвєродонецькому напрямку противник веде наступ у напрямках Сєвєродонецька та Борівського. Успіху не має. У напрямку Устинівки має частковий успіх. З метою порушення логістичного сполучення та недопущення маневру наших військ завдає ударів по мостових переправах.

На Бахмутському напрямку окупанти ведуть наступ у напрямках Комишувахи, Ниркового, Берестового та Білогорівки, успіху не мають, зазнали втрат та відійшли. У напрямках Покровського та Клинового ворог має частковий успіх, оволодів населеним пунктом Мідна Руда. Здійснює перегрупування.

На Авдіївському напрямку ворог намагався поновити наступ, успіху не має.

На Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник обстрілював позиції наших військ з мінометів, реактивної та ствольної артилерії, вів контрбатарейну боротьбу.

На Запорізькому напрямку угруповання противника додатково посилено танковим батальйоном на Т-62.

На Південнобузькому напрямку противник продовжує обстріли наших військ та веде повітряну розвідку з використанням БпЛА. Виявлено проведення інженерними підрозділами окупантів заходів із мінування узбережжя Каховського водосховища.

На тимчасово захоплених територіях України окупаційна влада продовжує заходи адміністративно-поліцейського режиму. Триває перешкоджання виїзду мирних жителів на територію, підконтрольну українській владі. Крім того, окупанти активізуали трансляцію пропагандистських інформаційних матеріалів через наявні та спеціальні засоби телерадіомовлення.

Нагадаємо, жертвами сьогоднішнього обстрілу окупантами Харківщини стали 7 мирних жителів, 17 отримали поранення, у тому числі 9-річна дитина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *