Чиновники ДКАУ провалили проекти, які допомогли допомогти армії

Багаторічні керівники державного космічного агентства України “знищили і розікрали цілу галузь”, в результаті чого у країни не залишилося жодного супутника, який би допоміг армії в умовах війни.

Про це йдеться в матеріалі-розслідуванні “Фокуса“, де проаналізовано стан ДКАУ та скандали навколо його керівників, пише УНІАН.

Як зазначає видання, останні 1,5 року агентством керував чиновник Володимир Тафтай. Участь у провальному проекті “Циклон-4”, через який Україна втратила мільйони доларів і репутацію, не завадила йому стати главою цілого відомства.За короткий термін правління Тафтай запам’ятався запуском старого супутника “Січ-2-30” у січні 2022. Він повинен був передавати ЗСУ розвідзнімки, але в підсумку зник з радарів всього через два тижні після запуску. Наразі Тафтай публічно нарікає на війну, проблеми в галузі і корупцію за роки незалежності.

Володимир Тафтай

Володимир Усов керував відомством неповний 2020 рік і запам’ятався тим, що створив сторінки для ДКАУ в YouTube і Telegram. Більше сотні народних депутатів вимагали його відставки свого часу.

Володимир Усов

Ще одним амбітним проектом України у сфері космосу мав стати орбітальний супутник “Либідь”. В ньому брала участь ціла династія керівників Держкосмосу, включаючи Любимира Сабадоша. Як пише автор матеріалу, попри зрив проекту, Сабадош вибив додатково 800 тис. доларів на його доопрацювання, але коли стало відомо, що “Либідь” все ж не злетить, Сабадош звинуватив у зриві канадську компанію MDA.

Любимир Сабадош

У підсумку, за даними ЗМІ, замість телекомунікаційного супутника Україна отримала борг близько $300 млн у вигляді кредитних коштів і відсотків за ними. Тільки в 2019 році на погашення з бюджету виділили понад $54 млн.

Крім того, продовжує “Фокус”, за вказівкою тодішнього глави Держкосмосу Сабадоша “нерозтрачені кредитні $30 млн від виробництва “Либіді” розмістили на депозит під 8,5% в Діамантбанку, який незабаром визнали банкрутом”.

Як пишуть журналісти, за 30 років незалежності Україна витратила на космічні проекти понад $1,2 млрд. Однак більшість цих грошей “з’їла” корупція і банальний непрофесіоналізм, додає ЗМІ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *